niedziela, 17 października 2021

Wiadomości

Łączenie -pomysł na oszczędność

Łączenie -pomysł na oszczędność

Władze miasta analizują połączenie Szkoły Podstawowej nr 4 i Publicznego Gimnazjum nr 3 położonych przy ul. Konstytucji 3 Maja oraz Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 (ul. Mickiewicza) w Grajewie w zespoły szkół.

Decyzja należy do organu prowadzącego, będzie podjęta po głębokiej analizie, w myśl odpowiednich przepisów. W najbliższym czasie planowane są spotkania z dyrekcjami, jak zajdzie potrzeba również z radami pedagogicznymi.

Jak mówi wiceburmistrz Miasta Grajewo - propozycję utworzenia miejskich zespołów placówek uzasadnia się głównie względami ekonomicznymi. Znajdują się one właściwie w jednym miejscu.


Takie połączenie szkół przyczynia się zazwyczaj do racjonalizacji wydatków ponoszonych na ich utrzymanie. Takie działanie nie musi mieć wpływu na liczbę etatów nauczycielskich, ani też na utworzone oddziały, to zależy wyłącznie od liczby uczniów. Może natomiast usprawnić procedury związane z uzupełnianiem etatów przez nauczycieli oraz organizację szkoły.

Trzeba dodać, że w Grajewie działa Zespół Szkół Miejskich nr 1, przy ul. Szkolnej, utworzony na bazie podstawówki nr 1 i gimnazjum nr 1.

fot.e-Grajewo.pl

sobota, 16 października 2021

Rewitalizacja Centrum Grajewa

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.