środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 8931 wyświetleń

Łaciate na Dożynkach

Prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL Grajewo Edmund Borawski – spotkanie dożynkowe w Szczuczynie.

e-Grajewo.pl : Proszę podsumować okres od ostatnich dożynek
- Należy stwierdzić, że rolnicy wykorzystali miniony rok bardzo dobrze, nastąpiła duża dynamika skupu mleka w zakresie wzrostu ilości, gospodarstwa systematycznie zwiększają produkcję. Systematycznie również ulega poprawie jego jakość. Dla nas jako zakładu, spółdzielni, która zajmuje się przetwórstwem jest to priorytet, gdyż zawsze surowiec decyduje o jakości późniejszego wyrobu. W związku z tym jakość naszych wyrobów ulega poprawie. Przekłada się to przede wszystkim na zwiększoną ilość eksportowania produktów, rynek własny jest dość stabilny, jest pełne zaopatrzenie. Od 1maja zwiększyliśmy sprzedaż na eksport, dotyczy to szczególnie masła, mleka w proszku oraz serów.

e-Grajewo.pl: Czy wszyscy rolnicy skorzystali po 1 maja?
- Jeżeli chodzi o rolników jest wśród nich duży podział. Część faktycznie nie ma koncepcji na funkcjonowanie swoich małych gospodarstw i na to, żeby znalazło się jakieś rozwiązanie potrzeba jeszcze trochę czasu. Ci natomiast, którzy uwierzyli w jakiś produkt znają drogę, jaka należy podążać. Myślę, że troszkę narzekają, ale widzą jednak jakieś perspektywy...e-Grajewo.pl

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (2)

Dlaczego Łaciate jest takie drogie? Kosztuje o kilkadziesiąt groszy więcej niż inne w kartonach. Nawet "lokalny patriotyzm" nie zmusi mnie do tego żebym płacił za to samo 20% ceny więcej. Dlaczego tyle kosztuje?

a pan też tę maślankę popija chyba, taka cera jak u bobaska - przepraszam bardzo///

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.