poniedziałek, 27 maja 2024

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 8555 wyświetleń

Łaciate – Superbrands

Marka „Łaciete” należąca do Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL z Grajewa znalazła się w gronie najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych w Polsce marek. Ranking marek przygotowała organizacja Superbrands, a listę najlepszych ustaliła Rada Marek.

Organizacja Superbrands powstała 10 lat temu w Wielkiej Brytanii, w tej chwili działa już w 36 krajach. W tym roku konkurs Superbrands zawitał do Polski, na Węgry, do Rosji oraz Czech. Organizacja Superbrands zajmuje się promowaniem idei brandingu. Superbrands realizuje swoją misję między innymi poprzez przeprowadzanie konkursów, mających na celu wyłonienie najsilniejszych marek na poszczególnych rynkach. Właśnie zakończyła się pierwsza edycja konkursu Superbrands w Polsce.

Jury (Rada Marek), w skład której weszli m.in. Piotr Aleksandrowicz, Redaktor Naczelny - Businessweek Polska, Henryka Bochniarz, Prezes Zarządu - Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych, Mirosław Boruc, Prezes Zarządu - Fundacja Promocja Polska - Instytut Marki Polskiej, otrzymało do oceny listę 1200 marek obecnych na polskim rynku . Każdą z tych marek mieli ocenić w skali od 1 do 20 biorąc pod uwagę siłę marki. Każda marka nagrodzona średnio 12 lub więcej punktami otrzymała tytuł Superbrands Polska 2004 i dyplom informujący o przyznanym jej statusie. Marek nagrodzonych w tym roku tytułem Superbrands Polska jest dokładnie 231
(lista w załączeniu). Łaciate znalazło się wśród nich.
W styczniu odbędzie się gala finałowa, podczas której wręczone zostaną statuetki zwycięzcom w danych kategoriach.
MLEKPOL to niekwestionowany lider w branży mleczarskiej. W skład spółdzielni wchodzi 6 zakładów – w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie i Augustowie. Spółdzielnia liczy ponad 16 tys. dostawców mleka. Jest producentem popularnej i cenionej na rynku marki „łaciate” i “Milko” oraz liderem w produkcji mleka UHT, posiadając około 40% udziału w rynku tego mleka w kraju. Około 40% produkcji MLEKPOLU trafia na eksport.
firstcommunications.pl dla e-Grajewo.pl

Komentarze (5)

A ja to pierwszy raz słyszę co to znaczy łaciate, myślałem źe są to krowy góralskie, patrzcie a to śmietana łaciata,no Qrna.

Prawda jest taka ze tylko na nowoczesnych technologiach mozna dzisiaj silna gospodarke zbudowac i np. rynek pracy w Grajewie ozywic. Na mleku daleko sie nie zajedzie, nawet Zimbabwe umie je "produkowac". Czy ktos z kapitalem w ogole mysli o takich inwestycjach? Raczej czeka na doplaty i mysli jakby stada powiekszyc. Droga do nikad. A np. Irlandia swoj sukces na nowoczesnych technologiach oraz wyksztalconym spoleczenstwie oparla i jest dzisiaj juz "tygrysem".

Tygrysem o łał lubię Tygryski Ty Adasiu mój tygrysku.

Nono Adasiu niezłe stadko tam u was biega ...

Widzę że z Pana to prawdziwy znawca gospodarki.Kolejny co to dużo ma do powiedzenia i pewnie nie ma pracy?No jak to jest Panie Adasiu?Pogadać sobie można, prawda.Jak dojdzie Pan chociaż do 1/10 tego co osiągnął MLEKPOL to proszę się do mnie zgłosić.A wie Pan jak krowa wygląda?Od razu powiem że nie wyjeżdżają z niej kartoniki z jogurtem..Rynek mleka to jedna z najpotężniejszych gałęzi przemysłu spożywczego i nawet taki mędrzec jak Pan nie jest w stanie tego zmienić.A przy okazji.Skoro ma Pan tyle pomysłów na biznes to proponuję uruchomić w Grajewie jakąś HI-TECową firmę i pokazać jak to się robi.A jeżeli chodzi o Irlandię to chyba bazuje Pana na informacjach z FAKTU albo jakiegoś innego mocno opiniotwórczego Super Expressu.Proponuję zapoznać się z historią gospodarki tego kraju i nie opowiadać bzdur.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.