Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 12373 wyświetleń

Kwiaty w mieście

Po kilkuletniej przerwie na grajewskie trawniki powróciły  kwiaty.  Kolorowe rabatki upiększające miasto to zasługa m. in. radnych, którzy poprosili osoby odpowiedzialne za zieleń w mieście o podjęcie odpowiednich działań. Nad pracami czuwa odpowiednia komórka zlokalizowana przy Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Grajewie.

Kolejny krok zmierzający w kierunku poprawy wizerunku miasta – to zwiększenie ilości koszy na śmieci. Do naszej Redakcji przychodzą listy od osób które uskarżają się na brak odpowiedniej liczby koszy w niektórych fragmentach miasta.   

Oto jeden z nich
Moglibyście Państwo zwrócić uwagę władz Grajewa lub odpowiedzialnych służb na czystość w naszym mieście. Chodząc ulicami zwróćcie baczną uwagę na ilość wystawionych koszy na śmieci. Na ulicy Wojska Polskiego odcinek ul.9 Pułku Strzelców Konnych - ul Konstytucji 3 Maja - strona prawa - nie ma ani jednego kosza ( szczególnie parking na wysokości nowej Poczty jest zawsze zaśmiecony). Kiedyś przy każdym sklepie spożywczym był kosz, czy tak wielki wydatek stanowi zakup i ustawienie ładnych estetycznych koszy?  Obserwuję często jak pan odpowiedzialny za sprzątanie ulicy Wojska Polskiego na w/w odcinku udaje że pracuje. Zalegające śmiecie zamiata pod stojące na parkingu samochody lub z chodnika zamiata na trawnik. Dziwimy się że nasze miasto jest brudne, a mało robimy w kierunku poprawy czystości” - Grajewianka

 

e-Grajewo.pl

Komentarze (23)

a co zdjęcie 3 ma pokazywać??

przydały by sie tam również ławeczki w centrum (fot. nr1)

Kosze - szkodzi nic, a wręcz przeciwnie na pewno się przydadzą. ale co powiecie na wizytówkę naszego miasta przy wjeździe od strony Białegostoku - chodzi mi o fruwające na wszystkie strony wysypisko śmieci. OGROMNY WSTYD. Może tym by się jacyś radni zainteresowali ?

wlasnie jakies laweczki by sie prztdały

taki pan ktury sprzata schody wychodzace z ',,slepych jeziorek '' w strone bylej Biedronki......to co zamiecie ze schodew wyzuca na trawe ,,,,latwe sprzatanie ,wyplatka tez jest .................

>zdjęcie 3 ma pokazywać brak kosza>
Poprawa wizerunku miasta jest potrzebna i myślę że miasto stać na to. Przydadzą się soldne wandaloodporne ławki (tylko nie takie które młodzież będzie przenosiła z miejsca na miejsce wyrywając drewniane elementy). Bywając tu i uwdzie widziałem kamienne stoliczki z wypiaskowaną szachownicą do uprawiania tej intelektualnej rozrywki w miejscu publicznym (chętnie z tego korzystali starsi ludzie rozgrywając partyjki przyniesionymi z domu pionami, a ilu kibiców przy tym było) - może w parku na Wojska Polskiego lub na trawniczku gdzieś pod lipami, kamieniarz taki blat wykona za parę złotych. Oglądając centrum miasta brak jest charakterystycznego elementu jakim jest fontanna - niewielka z ciekawym sterowaniem i podświetleniem nocnym może stać się wizytówką miasta no i będzie namiastką lub preludium spełnienia obietnic wyborczych w kwestii budowy basenu. Co do koszy na śmieci na głownych ulicach Grajewa polecam wzór z Torunia (starówka) - solidne kosze nie do podpalenia, trudne do rzucenia w samochód i trwałe ale jak sama nazwa wskazuje kosztowne. -Mogą doskonale blokować parkowanie pojazdów. Poprawę wizerunku zaczął bym od wyznaczenia ścieżek rowerowych na głównych szlakach komunikacyjnych miasta popularnieje ten sposób rekreacji i poruszania się wśród mieszkańców naszego grodu nad Ełkiem.

Ławeczki i pesteczki /jakie to polskie - grajewskie!/ Nigdy!!!

i tak pijaki zadepczą te piękne kwiatki.

zdjecie 3 pokazuje budynek opieki spolecznej... =)

Co tu radni mogą. Może niech każdy zacznie zmieniać świat od siebie. Bo to my - mieszkańcy Grajewa utworzyliśmy te wysypisko od strony Białegostoku i wyrzucamy śmieci na ulicę...a co do kwiatów to bardzo ładnie wyglądają tylko pytanie jak długo one tam będą rosły skoro już ktoś się do nich dobierał :/ trzeba poszanować czyjaś pracę i odważnie reagować na przejawy kradzieży lub niszczenia kwiatów. Dbajmy o te nasze Grajewo, bo jego urok w większości od nas zależy.

Tylko dlaczego radni muszą "prosić osoby odpowiedzialne za zieleń w mieście o podjęcie odpowiednich działań"? Czy te "odpowiedzialne osoby" nie mają szefa?

do hope: Jeżeli "WY" nabrudziliście i utworzyliście wysypisko to i "WY" posprzątajcie.. może nie mów tak zaraz za wszystkich??

Do Porządny obywatel - spodziewałem się tego rodzaju komentarza - to taka przenośnia wiadomo, że nie każdy śmieci ( między innymi i ja ). Ale to nie istotne bo nie dotyczy temtu.. :)

popieram jeżeli chodzi o te ławeczki i więcej koszy na śmieci bo śmiecie fruwają w centru miasta a to bardzo brzydko wygląda

ODMALOWAC PASY ZROBIC ŁADNE TRAWNIKI I PŁOTKI PRZY BLOKACH POSADZIC DRZEWA CZAS ZADBAC CIE ZA TO MIASTO A NIE SIEDZIEC NA STOLKACH PA PA

Niebylo to w Grajewie lecz kilka kilomwtrow dalej.W jednej z pobliskich wsi soltys tej wsi a zarazem radny miasta Grajewo jakis czas temu (ok 2-3 tygodni ) sprzatajac w okol swoich zabudowan wrzucal smieci na przyczepe i wywozil do pobliskiego lasu ,wywiuzl 3 pelne przyczepy smieci do lasu. Oto jakiego miasto ma radnego a wioska soltysa . Chcialbym zeby przeczytal to Wójt i Burmisztrz .A redakcje prosil bym o omieszczenie tego na glownej stronie .Dziekuje

bardzo sliczne kwiatuszki :) tak ma być!!

JA APELUJE TEZ I POPIERAM WSZYSTKICH CO DO KOSZY NA SMIECI I ŁAWEK ORAZ JAKIES LEPSZE ŁAWKI I STOLIKI W PARKACH BO NAPRAWDE W GRAJEWIE NIE MA GDZIE SPEDZIC WOLNEGO CZASU WIECZORAMI Z PARTNEREM NP

Dlaczego e-Grajewo cenzuruje wypowiedzi i "wyrzuca" z nich treści
krytyczne w stosunku do naszych VIP-ów?! Jeżeli będzie tak dalej, to zostanie wam w komentarzach tylko tzw. "ględzenie", bo nikt nie zechce na waszej stronie podjąć poważnego tematu i nie weźmie udziału w żadnej poważnej dyskusji.

CZYTAM CZYTAM I OCZOM NIE WIERZę LUDZIE NAPRACOWALI SIę A TU SPECJALIśCI PISZą OCENY, A JAKIEś PODZIęKOWANIE I ZAPEWNIENIE ZE TERAZ MY MIESZKAńCY KAżDY PRZYPADEK NISZCZENIA TYCH KWIATUSZKóW BęDZIEMY PIęTNOWAć I ZGłASZAć DO SłUżB PORZąDKOWYCH.

TAK TO JUZ JEST DZIWNIE W NASZYM KRAJU ZE JEżELI CHODZI O łAWKI LUB KOSZE TO JUZ MUSZą BYć IDIOTOODPORNE. A MOZE BY TAK KAżDEMU IDIOCIE, KTóRY KOPNIE KOSZ LUB ZNISZCZY łAWKę PRZYPIąć ZE 4 MIESIąCE ZAMIATANIA ULIC I UPUBLICZNIć WIZERUNKE NIECH SąSIEDZI, KTóRZY Z NIM MIESZKAJą WIEDZIELI, żE MAJą TAKIEGO GOśCIA OBOK SIEBIE

KWIATKI SA POTRZEBNE

Bardzo cieszy widok ustawionych koszy w naszym mieście, korzystajmy z nich i nie śmiećmy. To mój apel do współmieszkańców , ale jednocześnie prosiłabym aby osoby odpowiedzialne przyjrzały się w jakich odstępach te kosze są rozmieszczone . Podaję przykład : praw strona ulicy Wojska Polskiego idąc w kierunku centrum. Kosz przed sklepem z zachodnią odzieżą w budynku Państwa Świderskich , nastepny kosz przy parkingu przed bankiem PKO BP. Na parkingu przed "nową" pocztą i sklepem Jaskółka ani jednego , a śmieci jest tam najwięcej - może pod osłoną nocy poprzestawiam? Co Wy na to ?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.