wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10186 wyświetleń

Kupuj polskie produkty!

22 grudnia na terenie wszystkich sklepów PSS ,,Społem''  w Grajewie działacze grajewskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili kampanię społeczną ,,Kupuj Polskie Produkty''.

W sklepach zostały rozwieszone plakaty, zachęcające konsumentów do kupowania towarów  polskiej produkcji, oznaczonych kodem kreskowym rozpoczynającym się od cyfr 590. Wg koordynatorów akcji, Adama Andruszkiewicza oraz Daniela Purwina, kampania ma na celu również uświadomienie polskim klientom korzyści płynących z nabywania polskich towarów.

,, Codziennie podejmowane małe decyzje konsumenckie mają wielkie znaczenie gospodarcze. Kupując polskie produkty wspieramy rodzime sklepy i zakłady produkcyjne, a tym samym dajemy pracę wielu naszym rodakom. Pragniemy także podkreślić, iż zagraniczna marka nie zawsze oznacza wyższą jakość produktu, a często jest wręcz przeciwnie.''

Inicjatywa społeczna ''Kupuj Polskie Produkty'' nawiązuje swym przesłaniem do przedwojennej akcji konsumenckiej ,,Swój do swego po swoje'', której cele były identyczne mimo różnicy kilkudziesięciu lat.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony kampanii:   www.kupujpolskie.pl

Organizatorzy

Komentarze (6)

Młodzież wszechpolska tkwi jeszcze w realiach przedwojennej ekonomii. Jak by pouczyli się troszeczkę na temat rynku wewnętrznego i poznali wielkość naszego eksportu do innych krajów UE to może by sobie uświadomili, że jeżeli w innych krajach do których sprzedajemy nasze towary zaprzestano by kupowania naszej produkcji to sami nie bylibyśmy w stanie tego skonsumować. Takie akcje powodują więcej złego niż dobrego - nikt nie jest w stanie zjeść skonsumować więcej niż może.

To u nas jest młodzież wszechpolska???

Hehehe. Kupuj polskie produkty, smieszna akcja i jeszcze organizowana przez grajewskich prawicowcow, ktorzy pewnie sami popijaja coca cole i smigaja w butach marki adidas made in china. A tu o naklaniaja szare i ciemne spoleczenstwo do kupywania produktow polskich, a raczej dystrybutowanych w polsce produktow z zachodu. Szkoda ze dopiero teraz wzielo ludzi na rodzaj patriotyzmu przejawiajacy sie w kupowaniu produktow polskich itd. Nie wiem czy toma jakis sens jak zajezdza sie do sklepu BMW i kupuje polski cukier... heh

Bardzo dobra akcja, gratuluję pomysłu!

''Takie akcje powodują więcej złego niż dobrego''

''Kupuj polskie produkty, smieszna akcja i jeszcze organizowana przez grajewskich prawicowcow''

Oto typowe nasze narodowe narzekanie. Najlepiej nic nie robić tylko siedzieć i wegetować przed kompuerem, a jak już coś zrobisz, to reszta cię zmiesza z błotem.
Nikt z nas nie twierdzi, że Polak MUSI kupować tylko polskie produkty, zachęcamy jedynie, aby wybrał polski towar w chwili, kiedy ma dylemat między rodzimym a zagranicznym-w ten sposób bowiem wspiera polską gospodarkę, a w ostateczności także własną kieszień. Bo im więcej wpływów do skarbu państwa, im niższe bezrobocie w kraju, tym z czasem mogą być np. obniżane podatki.
I proszę darować sobie prymitywne komentarze, kto co pije albo w czym chodzi ubrany. Jeszcze raz bowiem powtarzam, że nikt z nas (organizatorów) nie twierdzi, ze kupno zagranciznego towaru jest zdradą stanu, uważamy tylko, że jesli jest taka mozliwosc, powinno się wspierać rynek krajowy?
Czy jest coś w tym złego?
Proszę o konstruktywne argumenty...

Z całą mocą popieram akcję "Kupuj Polskie towary". Od tego zależy przyszłość naszego kraju. Oczywiście ludzie kpiący z tych akcji mogą kupować markowe produkty - made in China (z logo np. NIKE). Konsekwencja - to "Chiny odnotowały największy wzrost gospodarczy na świecie i znowu przybyło kilku miliarderów i tysiące milionerów rasy żółtej". Pewnie takie informacje usłyszymy w wiadomościach. Ocenię to w sposób sarkastyczny. My Polacy nie lubimy jak Polak sąsiad miałby zostać milionerem. Znacznie lepiej czujemy się jak jest biedny. Zmieńmy tę(chyba już) regułę, a może z tego wyrośniemy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.