niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10746 wyświetleń

Kto pojedzie do Brukseli?

Jak podaj portal 4lpmza.pl wojewódzkie struktury PO i PSL wskazały osoby, które chciałyby umieścić na listach wyborczych w czerwcowych wyborach do europarlamentu.

Wśród potencjalnych kandydatów (ich nazwiska muszą zostać zatwierdzone przez władze krajowe partii) są także osoby związane z naszym regionem. W PO listę ma otwierać Tadeusz Arłukowicz, obecny wiceprezydent Białegostoku, ale kilka lat temu mieszkał i pracował w Łomży m.in. jako dziennikarz. Na tej samej liście jest także Sławomir Gromadzki z wsi Stary Gromadzyn pod Kolnem, dziś radny województwa i dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

PSL chce postawić m.in. na Mieczysława Bagińskiego przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego - byłego wojewodę łomżyńskiego, oraz Edmunda Borawskiego - prezesa Mlekpolu z Grajewa.

Komentarze (4)

a LPR wystawi swoich ludzi? PiS to już przeżytek...

Aciekawe czy znają francuski, no ostatecznie angielski ?

basia w Parlamencie Europejskim języki wszystkich państw członkowskich są równorzędne i wszystkie dokumenty są na nie tłumaczone, tak więc język nie jest największym problemem. Pytanie podstawowe, to po co Ci wszyscy kandydaci chcą tam jechać - jaki mają program i cel do zrealizowania?

Coś mi się wydaje że to za wysokie progi dla tych kandydatów.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.