piątek, 22 września 2023

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 4069 wyświetleń

Kronika Zespołu Pieśni i Tańca "Grajewianie"

środa, 20 września 2023

Grajewo. Dzień Przedszkolaka

środa, 20 września 2023

Wojewodzin. Narodowe Czytanie 2023

Komentarze (2)

Jak już wymieniacie z nazwiska i imienia, to powinny być wszystkie osoby 1 składu Grajewian..., a wszystkich nie ma (na zdjęciu są).
Nie ma też nazwiska założyciela śp. P. A. Czajkowskiego, a Zbigniew to Sulima

Szanowna grajewianko, tak jak piszemy w naszym cyklu na fb GCK posida kroniki ZPiT "Grajewianie" dopiero od 1995 r. Pierwsza plansza 1988-1989 powstała na podstawie broszury dotyczącej zespołu - prawdopodobnie z 1990 r. - To właśnie w niej podany jest taki skład zespołu, jaki zacytowaliśmy - być może jest on niekompletny i z drobnymi literówkami, ale został przepisany ze wspomnianej broszury. Odnośnie powstania zespołu więcej informacji można znaleźć w artykule dot. Grajewskiego Towarzystwa Muzycznego. Zasługi Pana A.Czajkowskiego, jako ówczesnego prezesa GTM są oczywiste, forma naszej prezentacji uniemożliwia jednak wymienienie wszystkich osób zaangażowanych w powstanie zespołu z imienia i nazwiska. Warto podkreślić, ze w skład pierwszego zarządu GTM wchodzili: w skład pierwszego Zarządu zostali wówczas wybrani: Antoni Czajkowski - prezes, Tadeusz Januszek -wiceprezes ds. upowszechniania muzyki, Jerzy Rzepiński -wiceprezes ds. amatorskiego ruchu artystycznego, Jolanta Gulan - Skarbnik oraz jako członkowie: Krzysztof Borawski, Ludomir Gronert, Beata Gruszka, Grzegorz Jenczelewski, Teresa Kuczyńska, Jan Lebiedziński, Emilia Rykiel, Renata Śniegucka. Jeżeli posiada Pani materiały związane z ZPiT "Grajewianie" to zachęcamy do podzielenia się nimi z nami.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.