997

Kronika policyjna 997

Komenda Powiatowa Policji w Grajewie informuje o wybranych zdarzeniach zaistniałych na terenie jej działania od 13.12.2004 do 16.12.2004

1. Usiłowanie kradzieży z włamaniem – w dniu 13.12.2004 roku około godziny 11-tej mieszkaniec Grajewa z ul. Sadowej powiadomił o wejściu na jego działkę ogrodniczą dwóch nieznanych mu mężczyzn. Mężczyźni wyłamali bramkę drewnianą ogrodzeniową i dostali się na teren działki, jednak z uwagi, że zostali zauważeni przez właściciela zaczęli uciekać w stronę miejscowości Popowo, dzięki szybkiej reakcji policjantów jednego ze sprawców zatrzymano podczas ucieczki, a drugiego ustalono w trakcie dochodzenia.

2. Zniszczenie mienia – w dniu 14.12.2004 roku około godz. 14-tej mieszkanka Popowa gm. Grajewo powiadomiła o tym, że nieznani sprawcy za pomocą ostrego narzędzia poprzecinali folię zabezpieczającą siano-kiszonkę na 28 belach – wartość strat została oszacowana na sumę 2800 złotych. Mieszkańców Popowa prosimy o informacje dotyczące sprawców zniszczenia mienia, gwarantowana anonimowość.

3. Kradzież mienia – w dniu 15.12.2004 roku około godziny 11-tej mieszkaniec os. Centrum powiadomił o kradzieży z pomieszczenia gospodarczego szlifierki kątowej wartości około 500 złotych. Dzięki natychmiastowej interwencji naszych funkcjonariuszy zdołano odzyskać skradziony przedmiot, a sprawca odpowie przed sądem za dokonanie kradzieży.


W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem apelujemy do mieszkańców powiatu grajewskiego o zwiększenie uwagi
w trakcie dokonywanych zakupów świątecznych na osoby, które w tym właśnie okresie czasu nasilają działania przestępcze polegające na kradzieżach kieszonkowych, wprowadzaniu do obrotu fałszywych banknotów, fałszywych bonów towarowych.
Okres ten sprzyja także kradzieżom mieszkaniowym, kradzieżom mienia, zwłaszcza na szkodę osób starszych, czy też pozostawiających bez nadzoru swoje mieszkanie.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę, a każdą informację dotyczącą zauważonego przestępstwa prosimy kierować pod adres Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, bądź Posterunków Policji w terenie.

Przypominamy mieszkańcom, iż okres jesienno-zimowy sprzyja dokonywaniu remontów i konserwacji rowerów i w związku z tym można również zadbać
o oznakowanie rowerów w naszej jednostce Policji. Wystarczy przyjść lub zgłosić telefonicznie zamiar oznakowania, a dzielnicowi załatwią sprawę na miejscu.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim internautom (również tym, którzy opisują Policję w jak najgorszym świetle) Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2005 Roku .


mł.asp. Andrzej Łagodziński


środa, 3 czerwca 2020

Konkurs fotograficzny

niedziela, 20 sierpnia 2017

Kino pod chmurką!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.