997

Kronika policyjna 997

 Wybrane zdarzenia z terenu działania KPP Grajewo


I. Wypadek drogowy
 
30  czerwca 2006 roku na drodze Szczuczyn - Wąsosz kierujący samochodem osobowym marki Hyundai potrącił rowerzystę, który jechał w tym samym kierunku. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż rowerzysta gwałtownie skręcił w lewo co powodowało zderzenie z pojazdem jadącym z tyłu. 73 - letni mieszkaniec Szczuczyna zmarł w wyniku doznanych obrażeń.
 
II. Młody nietrzeźwy rowerzysta
 
30 czerwca 2006 roku w Grajewie na ul. Kopernika Policjant zatrzymał do kontroli drogowej jadącego "wężykiem" rowerzystę. Jak się okazało kierującym był 15 - latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nietrzeźwego odebrali rodzice.
 
III. Kradzież drzewa
 
1 lipca 2006 roku mieszkaniec Boczek zgłosił kradzież z jego działki leśnej świerku o wartości 200zł. W tym samym dniu sprawca został ustalony i zatrzymany.
 

 SZANOWNI PAŃSTWO !

             W ostatnim okresie czasu na terenie miast i wsi naszego powiatu stwierdzono przypadki kradzieży pieniędzy na szkodę osób w podeszłym wieku zamieszkujących samotnie. Sprawcami były przeważnie kobiety działające w grupach dwu-, trzyosobowych, które oferowały do sprzedaży narzuty, dywany, firany, patelnie, kurtki i inne artykuły. Wykorzystując łatwowierność i zaufanie poszkodowanych, odwracając w różny sposób ich uwagę dokonywały kradzieży pieniędzy.

            W związku z powyższym Komenda Powiatowa Policji w Grajewie zwraca się z prośbą o zachowanie środków ostrożności podczas wizyt takich osób, nie wpuszczanie ich do mieszkań, nie pozostawianie ich bez nadzoru, korzystanie z pomocy sąsiedzkiej.

            Ponadto prosimy, aby w przypadku pojawienia się takich osób o informowanie telefoniczne dyżurnego KPP Grajewo - tel. 997 lub funkcjonariuszy Posterunków Policji.

 
Oficer Prasowy KPP Grajewo mł. asp. Andrzej Łagodziński

środa, 3 czerwca 2020

Konkurs fotograficzny

niedziela, 20 sierpnia 2017

Kino pod chmurką!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.