czwartek, 7 grudnia 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 8676 wyświetleń

Kronika policyjna 997

WYBRANE ZDARZENIA Z TERENU DZIAŁANIA KPP GRAJEWO
od 07-13.03.2005r.

1. Naruszenie zakazu sądowego
W dniu 09.03.2005r. ok. godz. 21.30 w Grajewie na ulicy Wojska Polskiego policjanci z KPP Grajewo zatrzymali do kontroli drogowej jadącego ulicą rowerzystę. W trakcie kontroli ustalili, iż kierujący posiada sądowy zakaz kierowania rowerem.

2. Nielegalne posiadanie narkotyków
W dniu 09.03.2005r. policjanci KPP Grajewo podczas kontroli drogowej samochodu osobowego Opel Astra ujawnili, iż w samochodzie znajdują się środki odurzające. W związku z powyższym po wykonaniu szeregu innych czynności procesowych w mieszkaniu jednego z zatrzymanych również znaleziono narkotyki. Ponadto ujawniono i zabezpieczono przy jednym z zatrzymanych dwie sztuki amunicji do broni myśliwskiej.

3. Kradzież telefonu komórkowego
W dniu 10.03.2005r. o godz. 14.50 mieszkaniec Grajewa powiadomił tut. KPP o kradzieży telefonu komórkowego Siemens T 60 o wartości 350 zł. telefon użytkowała córka zgłaszającego a kradzieży dokonano na terenie szkoły.

4. Fałszywy banknot
W dniu 11.03.2005r. o godz. 10.00 pracownik UM Grajewa poinformował o ujawnieniu fałszywego banknotu o nominale 20,00 zł , który został wprowadzony do obiegu. Apelujemy do mieszkańców powiatu grajewskiego o zwracanie uwagi przy transakcjach dokonywanych za pomocą banknotów na ich autentyczność i posiadające zabezpieczenia.

5. Zamach samobójczy
W dniu 11.03.2005r. ok. godz. 11.00 policjanci KPP Grajewo zostali poinformowani przez Pogotowie Ratunkowe w Grajewie, że mieszkaniec miejscowości Bełda, gm. Rajgród zastrzelił się z broni palnej. Powyższą informacje na miejscu zdarzenia potwierdzono wykluczając w zdarzeniu udział osób trzecich.

6. Kradzież torebki z dokumentami
W dniu 11.03.2005r. ok. godz. 20.00 do idącej ulicą Dworną mieszkanki Grajewa podbiegło dwóch młodych mężczyzn i siłą zabrali jej torebkę damska z dokumentami i pieniędzmi. Sprawcy, pomimo podjętych działań zbiegli.

Apelujemy zwłaszcza do kobiet o zachowanie ostrożności podczas wieczornych powrotów do domu, aby unikały miejsc źle oświetlonych, położonych na uboczu, gdyż mogą stać się celem napadu rabunkowego. Jednocześnie prosimy mieszkańców o informowanie policjantów o własnych spostrzeżeniach dotyczących lokalizacji miejsc zagrożonych gdzie będziemy mogli zwiększyć ilość patroli w danym miejscu by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i zapobieżenie dalszej przestępczej działalności.

7. Pożar budynku mieszkalnego
W dniu 11.03.2005r. ok. godz. 23.30 mieszkaniec Grajewa poinformował o dymie wydobywającym się z jednego z domów mieszkalnych na ul. Konopskiej. Po przeprowadzonej akcji gaśniczej stwierdzono, iż w trakcie pożaru wewnątrz budynku znajdował się samotnie mieszkający mężczyzna, który poniósł śmierć w płonącym domu. Trwają ustalenia dotyczące przyczyny powstałego pożaru.

8. Pożar mieszkania w bloku na Os.Centrum
W dniu 12.03.2005r. o godz. 6.30 mieszkaniec Osiedla Centrum w Grajewie poinformował, iż z sąsiedniego mieszkania wydobywa się dym. Przeprowadzono akcje gaśniczą, a wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono, iż ogień zaprószyli nieletni podpalając wersalkę na której spali. Nikt nie doznał obrażeń.

Ponadto odnotowano 9 kolizji drogowych, gdzie kierujący pojazdami mechanicznymi nie zastosowali szczególnych środków ostrożności w związku z panującymi trudnymi warunkami atmosferycznymi w wyniku czego doszło do tych kolizji.
Policjanci KPP Grajewo ujawnili i zatrzymali także 2 nietrzeźwych kierujących.

Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o zachowanie szczególnych środków ostrożności w trakcie poruszania się ulicami naszych miast i miejscowości z uwagi na panujące trudne warunki atmosferyczne co powoduje dużą ilość zdarzeń drogowych. Ponadto odnotowano także kolizje drogowe w związku z niedostosowaniem prędkości pojazdu do panujących trudnych warunków atmosferycznych. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Szanowni mieszkańcy powiatu grajewskiego!
Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, niską temperaturę apelujemy o pomoc osobom szczególnie narażonym w tym trudnym okresie – osoby samotne, nieporadne, bezdomne – przebywające w najbliższym otoczeniu. Okazana pomoc i poinformowanie Policji o takiej osobie może uchronić ja przed najgorszym.

mł.asp.Andrzej Łagodziński KPP Grajewo


czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (4)

z tego co mi wiadomo to skradzionym telefonem był Siemens A60... Pozdro dla mojej szwagierki!

A co młodzież ma robić z biedy. Nie ma pracy, świat jest obłudny, głupi. Dzieci nasze wychowuje telewizja. Widzą w niej tylko , samo zło . Afera goni aferę. Złodziejstwo na najwyższym szczeblu. A młodziez pracy nie ma . My rodzice nie wiemy jak mamy dotrzeć do sowich dzieci. Przeciez nie mamy wykształcenia dostatecznie dobrego, aby wpoić w nasze dzieci samą dobroć. Na tłumaczenie "synu ucz się" Syn czy córka odpowiada. Wałęsa nie uczył sie i wielu innych np. w SO , a teraz dobrze umieja i mówić i kraść. Dosyć tego . To nie wina rodziców jakie mają dzieci, a p......polityki.

bardziej rygorystycznie należy obchodzić się z przestępcami, a nie stwarzać im komfortowych warunków w odosobnieniu, wypuszczać warunkowo i t.d.
Tego mamy efekty.

Może dla naszej Policji należy zwrocić uwagę na kierowcow przygłupów, którzy nadjężdżając ulicą do pieszego jadą tak żeby jak najlepiej ochlapać wodą z kałuży. Wiemy, że mamy teraz dużo wody ale to nie znaczy, że trzeba ochlapywać przechodniów zarowno tych idących chodnikiem jak i tych, ktorzy oczekują przy przejściu dla pieszych żeby przejść przez ulicę. Chcę opisać zdarzenie jakie ostatnio widziałam na przejściu dla pieszych i zachowanie kierowcy .. bo inaczej go nazwać nie można. wielki pan jadąc samochodem Opel Omega o nr rej BGR ..koloru szarego nadjeżdżając nad przejście dla pieszych, ktore mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ełckiej i Mickiewicza zwiększył tak prędkość żeby nie dać przejść dla pieszego i można powiedzieć, że specjalnie wjechał z dużą prędkością w kałużę ochlapując od stóp do głów osoby oczekujące na przejście na drugą stronę ulicy. Uważam, że takimi .., bez wychowania i bez rozumu po prostu taki kierowca nazywa się ..m, który ma w głowie samą sieczkę i powinien może nią nakarmić konia albo sam to zjeść powini się zainteresować stróże prawa i karać mandatami i punktami. Dla tego kierowcy to życzę żeby udał się może gdzieś na jakiś kurs, który uczy dobrego wychowania i... -to po raz, że nie dostał ani nie wyniósł żadnego wychowania z domu. MOŻE TAKA RADA DLA TEGO KIEROWCY.
ZACHOWUJ SIĘ BYLE JAK ALE JAKOŚ ZACHOWUJ SIĘ.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.