piątek, 8 grudnia 2023

Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 15.12.2008r do 23.12.2008r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 15 zdarzeń. Miejscowe zagrożenia – 3, pożar mały – 11, pożar średni – 1.


Charakterystyczne zdarzenia:

Dnia 15.12 ok. godziny 22.15 wpłynęło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w miejscowości Chełchy gm. Ełk. Zadysponowano 4 zastępy ratowniczo-gaśnicze ( 2 PSP oraz 2 OSP ). Po dojeździe zastępów na miejsce okazało się, iż pożarem objęta jest sterta składowanej słomy w ilości ok. 250 bel. W odległości ok 8 m od palącego się stogu znajdował się następny, który nie był objęty pożarem. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych w natarciu na palącą się stertę oraz prądów gaśniczych w obronie na zlokalizowaną w bliskiej odległości następną stertę. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ciągników rolniczych przystosowanych do transportu bel, przystąpiono do wywozu palących się bel na pole i przelewaniu wodą. Straty wstępnie oszacowano na ok 10 tys. zł. Akcja trwała w sumie ponad 10 godzin. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 18 strażaków. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.

W dniu 21.12 ok godz. 13.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pochylonym przydrożnym drzewie w miejscowości Rękusy gm. Ełk. Zadysponowano jeden zastęp ratowniczo-gaśniczy. Po dojeździe na miejsce okazało się, że przyczyną pochylenia drzewa, było podcięcie przez bobry. Pochylone drzewo stwarzało zagrożenie przewrócenia się na drogę krajową Nr 16. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przy użyciu pilarki spalinowej, drzewo pocięto na kawałki. Akcja trwała ok. jednej godziny.

Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Mirosław Burakiewicz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.