środa, 29 czerwca 2022

Kraj

Kronika 998 Ełk

W dniach od 01.12.2008r do 08.12.2008r Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku odnotowała 22 zdarzenia.


Miejscowe zagrożenia – 8, pożar mały – 12, alarm fałszywy – 2.

 

Charakterystyczne zdarzenia:


Dnia 01.12 ok. godziny 13.00 wpłynęło zgłoszenie o plamie oleju na trasie Ełk – Oracze ( droga krajowa 657 ). Zadysponowano jeden zastęp ratowniczo-gasniczy. Po dojeździe zabezpieczono miejsce zdarzenia. Stwierdzono iż na długości ok 50m i szerokości ok 1m rozlany jest olej pochodzący z samochodu. Przy użyciu sorbentu zebrano olej z jezdni. Sprawcy tego zdarzenia nie ustalono. Akcja trwała ok godziny.


W dniu 04.12 ok godziny 13.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Nowa Wieś Ełcka. Zadysponowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze ( 1 zastęp PSP i 1 zastęp OSP). Po dojeździe, okazało się iż doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Nie było osób poszkodowanych. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w rozbitych pojazdach, oraz usunięciu z jezdni płynów eksploatacyjnych i resztek karoserii. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.


Dnia 05.12 ok godziny 13.10 wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na trasie Stare Juchy – Kałtki ( gm. Stare Juchy). Zadysponowano dwa zastępy ratowniczo-gasnicze ( 1 zastęp PSP i 1 zastęp OSP). Po dojeździe okazało się iż samochód osobowy Skoda Fabia wypadł z drogi i dachował. Pojazdem podróżowało 5 osób które w chwili dojazdu zastępów znajdowały się poza rozbitym pojazdem. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane i hospitalizowane. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku.


W dniu 06.12 ok godziny 16.45 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji trzech samochodów osobowych u zbiegu ulic Grajewska – Kolejowa. Zadysponowano dwa zastępy ratowniczo-gasnicze. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren działania. W rozpoznaniu ustalono, iż pojazdami podróżowało w sumie 7 osób w tym 2 dzieci. Nikt nie odniósł obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, zebraniu z jezdni przy użyciu sorbentu płynów eksploatacyjnych, oraz uprzątnięciu jezdni z resztek rozbitych karoserii. Akcja trwała ok godziny. Dochodzenie prowadzi KPP w Ełku


Rzecznik prasowy KP PSP – asp. Mirosław Burakiewicz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.