środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 17.08.2009 r. – 23.08.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 9 zdarzeń,  w tym 2 pożary i 7 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 550 zdarzeń, w tym 176 pożarów,  373 miejscowe zagrożenia oraz  1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 55 osób rannych i 6 ofiar śmiertelnych.       

W dniu 19.08.2009 r. o godz. 07.23 na Drodze Krajowej nr 61 w miejscowości Popowo doszło do zderzenia samochodu ciężarowego Man z samochodem osobowym VW Golf. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  sprawdzeniu czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych  z pojazdów. W działaniach udział brał jeden zastęp SRT z JRG Grajewo oraz Policja.

W dniu 20.08.2009 r. o godz. 11.04 w Grajewie na ul. Krasickiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: VW Vento i Mazdy. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów. Przy użyciu sorbentu i neutralizatora zebrano płyny eksploatacyjne z jezdni. W działaniach udział brał jeden zastęp SRT z JRG Grajewo oraz Policja.

W dniu 21.08.2009 r. o godz. 22.12 w Grajewie na ul. Wojska  Polskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Mercedesa i Forda . Nikt  z podróżujących nie doznał obrażeń ciała. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów. Przy użyciu sorbentu i neutralizatora zebrano płyny eksploatacyjne z jezdni. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp SRT z JRG Grajewo, Policja,  Pomoc Drogowa.

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna prowadziła działania związane  z usuwaniem rojów gniazd niebezpiecznych owadów stwarzających zagrożenie dla ludzi.

Zastępca Dowódcy JRG
asp. sztab. Arkadiusz Lichota

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.