sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 14.07.2009 r. – 19.07.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 20 zdarzeń, w tym 4 pożary i 16 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 467 zdarzeń, w tym 163 pożary,  303 miejscowe zagrożenia  oraz  1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 47 osób rannych i 6 ofiar śmiertelnych.       

       W dniu 14.07.2009 r. o godz. 10.29 dyżurny PSK w Grajewie otrzymał zgłoszenie                 o pożarze samochodu osobowego na ul. Dwornej w Grajewie.  W wyniku pożaru spaleniu uległ przód samochodu Seat Cordoba. W działaniach ratowniczych udział brały dwa  zastępy z JRG Grajewo,  Policja i Straż Miejska.

       W dniu 19.07.2009 r.  o godz. 14.43 do PSK w Grajewie wpłynęła informacja o wypadku samochodu osobowego marki Renault na Drodze Krajowej Nr 65 (trasa Ruda – Ciemnoszyje). W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna. Aby wydobyć uwięzioną kobietę z wraku pojazdu ratownicy użyli specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Poszkodowana została zabrana przez personel Karetki Pogotowia do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, jeden zastęp OSP Ciemnoszyje, Pogotowie Ratunkowe, Policja i Pomoc Drogowa.

       W dniu 19.07.2009r. o godz. 09.21 zadysponowano ratowników do usunięcia gniazda szerszeni z budynku domku letniskowego. Zebrane owady wypuszczono w lesie. W działaniach udział brał jeden zastęp z OSP Rajgród.

Informujemy, że w przypadku zauważenia wystąpienia roju lub gniazda nie należy zbliżać się do owadów na odległość mniejszą niż 20 m. Nie należy również samodzielnie ich usuwać ani drażnić.
O każdym przypadku stwierdzenia wystąpienia owadów stwarzających zagrożenie należy niezwłocznie poinformować PSP.

                                                                                                             Zastępca Dowódcy JRG
                                                                                                           asp. sztab. Arkadiusz Lichota                                      

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.