niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 15.06.2009 r. – 21.06.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 19 zdarzeń, w tym 2 pożary i 17 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 385 zdarzeń, w tym 154 pożary,  230 miejscowych zagrożeń  oraz  1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 36 osób rannych i 2 ofiary śmiertelne.    
Informujemy, że w przypadku zauważenia wystąpienia roju lub gniazda nie należy zbliżać się do owadów na odległość mniejszą niż 20m. Nie należy również samodzielnie ich usuwać ani drażnić.


O każdym przypadku stwierdzenia wystąpienia owadów stwarzających zagrożenie należy niezwłocznie poinformować PSP.
15.06.2009 r. w Grajewie na ul. Kopernika doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia nikt z osób nie odniósł obrażeń. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp z JRG, Policja oraz Pomoc Drogowa.

16.06.2009 r. na trasie Guty – Szczuczyn Droga Krajowa 61 doszło do kolizji podczas której samochód ciężarowy Volvo najechał na tył samochodu marki Lublin, który przewoził 66 szt. butli gazowych propan-butan. W wyniku uderzenia butle spadły z samochodu jednak na szczęście nie doszło do ich rozszczelnienia i nie postało zagrożenie wybuchem. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę udział brała jednostka OSP KSRG Szczuczyn, JRG Grajewo, Policja oraz Pomoc Drogowa.

18.06.2009 r. w miejscowości Szczuczyn Droga Krajowa 61 kierujący samochodem ciężarowym MAN chcąc uniknąć zderzenia czołowego zjechał do rowu. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało, jednak podczas wyciągania samochodu z rowu doszło do pożaru instalacji elektrycznej. Zadysponowana jednostka z OSP Szczuczyn szybko ugasiła pożar, następnie zabezpieczała miejsce zdarzenia do czasu zakończenia działań przez Pomoc Drogową. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp z OSP KSRG Szczuczyn, Policja oraz Pomoc Drogowa.

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna, jak również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych prowadziły działania związane z usuwaniem rojów gniazd niebezpiecznych owadów.

                                                                                 Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie
                                                                                                 mł. bryg. Andrzej Jabłoński    

 

PO RAZ PIERWSZY RELIZOWANE SAMODZIELNIE PRZEZ KOMENDĘ POWIATOWĄ PSP W GRAJEWIE - SZKOLENIE ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ!!!
 „PROFESJONALNY STRAŻAK TO STABILNY ROZWÓJ REGIONU”

W dniu 05.06.2009r. Marszałek Województwa Podlaskiego podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Profesjonalny strażak to stabilny rozwój regionu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przedsięwzięcie to jest pierwszym projektem z dofinansowaniem środków z Unii Europejskiej realizowanym samodzielnie przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

W ramach projektu w dwóch etapach zostanie przeszkolonych łącznie 56 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszy KP PSP w Grajewie. W ramach szkolenia uczestnicy uzyskają certyfikat obsługi pilarek klasy III pozwalające na sprawniejsze wykonywanie działań ratowniczych oraz zapewniające dodatkowe uprawnienia możliwe do wykorzystania poza strukturami straży pożarnych. Komenda doposaży się ponadto w nowoczesną pilarkę do drewna.

Wartość projektu to 49.880zł. Szkolenie jest finansowane w 100% (85% - środki UE, 15% - budżet państwa), więc Komenda i uczestnicy nie ponoszą w związku z nim żadnych kosztów.

Partnerem w realizacji szkolenia jest Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Grajewie.Realizacja projektu rozpoczęła się 15.06.2009r. planowane zakończenie to 15.09.2009r. Rozpoczęcie 1 etapu szkolenia zaplanowano na 29 czerwca 2009r. Informację przygotował kpt. Daniel Lewczuk
                                   

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.