sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11188 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 08.06.2009 r. – 14.06.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 16 zdarzeń, w tym 2 pożary i 14 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 366 zdarzeń, w tym 152 pożary,  213 miejscowych zagrożeń  oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 36 osób rannych i 2 ofiary śmiertelne.
      
Informujemy, że w przypadku zauważenia wystąpienia roju lub gniazda nie należy zbliżać się do owadów na odległość mniejszą niż 20m. Nie należy również samodzielnie ich usuwać ani drażnić. O każdym przypadku stwierdzenia wystąpienia owadów stwarzających zagrożenie należy niezwłocznie poinformować PSP.

08.06.2009 r. w miejscowości Kapice gmina Grajewo w budynku inwentarskim na terenie prywatnej posesji  zwierzęta hodowlane odkopały pocisk moździerzowy z czasów II Wojny Światowej. Działania ratownicze polegały na ewakuacji zwierząt do drugiego budynku, zamknięciu obory i zabezpieczeniu jej przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania Jednostki Wojskowej z Orzysza. Prowadzone działania trwały około 4 godzin a udział w nich brała jednostka OSP KSRG Ciemnoszyje, Policja, Straż Gminna oraz Wojsko.

10.06.2009 r. podczas pościgu policyjnego na drodze Niećkowo-Kędziorowo, kierowca uciekający pojazdem Alfa Romeo stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku doznanych obrażeń został odwieziony do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych trwających około godziny udział brała jednostka OSP KSRG Szczuczyn, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.

13.06.2009 r. na trasie Szczuczyn-Niećkowo doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego marki Daewoo Nubira i motocykla Yamacha. Najprawdopodobniej kierujący samochodem utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył  w motocykl. W wyniku zderzenia trzy osoby zostały ranne-dwie z samochodu osobowego i motocyklistka, która po przewiezieniu do szpitala zmarła. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp JRG Grajewo, jednostka OSP KSRG Szczuczyn, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.

14.06.2009 r. w pobliżu miejscowości Szczuczyn na drodze krajowej nr 61 kierująca samochodem osobowym Fiat Panda, chcąc uniknąć zderzenia czołowego z innym pojazdem zjechała z jezdni do rowu i dachowała. W wyniku doznanych obrażeń została przewieziona do szpitala w Grajewie. Działania ratownicze trwały ponad godzinę a udział w nich brała jednostka OSP KSRG Szczuczyn, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna, jak również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych prowadziły działania związane z usuwaniem rojów gniazd niebezpiecznych owadów oraz usuwaniem połamanych konarów drzew z dróg, linii elektrycznych oraz dachów budynków mieszkalnych.

Zastępca Dowódcy JRG
asp. sztab. Arkadiusz Lichota

Komentarze (1)

ojjj nawet i ja sie zalapalam...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.