sobota, 2 lipca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 01.06.2009 r. – 07.06.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 8 zdarzeń, w tym 1 pożar i 7 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 350 zdarzeń, w tym 150 pożarów,  199 miejscowych zagrożeń  oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 31 osób rannych i 2 ofiary śmiertelne.  Informujemy, że w przypadku zauważenia wystąpienia roju lub gniazda nie należy zbliżać się do owadów na odległość mniejszą niż 20m. Nie należy również samodzielnie ich usuwać ani drażnić. O każdym przypadku stwierdzenia wystąpienia owadów stwarzających zagrożenie należy niezwłocznie poinformować PSP.

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna, jak również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych prowadziły działania związane głównie z usuwaniem rojów gniazd niebezpiecznych owadów oraz usuwaniem połamanych konarów drzew z dróg, linii elektrycznych oraz dachów budynków mieszkalnych.

W dniu 05.06.2009 r. strażacy KP PSP w Grajewie wspólnie z przedstawicielem KP Policji w Grajewie przeprowadzili pogadankę z uczniami oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej w Wierzbowie.


Tematem oraz celem pogadanki było przekazanie informacji dotyczących zasad postępowania  oraz zachowania się w przypadku zauważenia pożaru i innych miejscowych zagrożeń takich jak np: zachowanie się podczas wystąpienia silnych wiatrów, stwierdzenia rojów gniazd owadów niebezpiecznych, w sytuacji wyczucia gazu jak również omówiono zagrożenia       i bezpieczeństwo w sezonie letnim.  


                                                                                 Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie
                                                                                          mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                       
          

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.