niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11836 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 25.05.2009 r. – 01.06.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 18 zdarzeń, w tym 2 pożary i 16 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 344 zdarzenia, w tym 149 pożarów,  194 miejscowe zagrożenia  oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 31 osób rannych i 2 ofiary śmiertelne.   Informujemy, że w przypadku zauważenia wystąpienia roju lub gniazda nie należy zbliżać się do owadów na odległość mniejszą niż 20m. Nie należy również samodzielnie ich usuwać ani drażnić.

O każdym przypadku stwierdzenia wystąpienia owadów stwarzających zagrożenie należy niezwłocznie poinformować PSP.

W dniu 25.05.2009r. o godzinie 20.41  w miejscowości Bełda (droga krajowa 61) kierujący samochodem ciężarowym przewożący drewno chcąc uniknąć czołowego zderzenia zjechał do rowu. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy w przeładunku i wyciągnięciu pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp z OSP Rajgród.  

W dniu 27.05. 2009 r. o godzinie 09.37  w Grajewie na ul. Piłsudskiego kierujący samochodem Citroen Berlingo w wyniku nadmiernej prędkości zjechał z jezdni i wbił się w ogrodzenie posesji. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie doznał obrażeń. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu pozostałości powypadkowe z jezdni oraz zneutralizowaniu rozlanego paliwa.  W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo.

W dniu 31.05.2009r.  o godzinie 15.30 PSK w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że ciągnik rolniczy zjechał z drogi gminnej Ruda – Sołki gm. Grajewo do kanału Kuwasy. Działania polegały na przeszukaniu miejsca zdarzenia oraz spenetrowaniu kanału w celu odnalezienia kierowcy. Na szczęście kierowcy ciągnika nic się nie stało, ponieważ oddalił się z miejsca zdarzenia. Działania ratownicze które trwały około trzech godzin prowadzone były przez jeden zastęp z JRG Grajewo. Na miejscu zdarzenia była również Policja, Pogotowie oraz Pomoc Drogowa. -  Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie  mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                       
          

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (1)

"w działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo" - a nie doczytałem, czy jednak miał miejsce pożar?;p

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.