poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 11.05.2009 r. – 18.05.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 19 zdarzeń, w tym 5 pożarów i 14 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 297 zdarzeń, w tym 145 pożarów,  151 miejscowych zagrożeń  oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 30 osób rannych i 1 ofiara śmiertelna. 

W dniu 11.05.2009 r. strażacy kilkakrotnie dysponowani byli w celu usuwania gniazd niebezpiecznych owadów, które stwarzały zagrożenie dla mieszkańców.

Informujemy, że w przypadku zauważenia wystąpienia roju lub gniazda nie należy zbliżać się do owadów na odległość mniejszą niż 20m. Nie należy również samodzielnie ich usuwać ani drażnić. O każdym przypadku stwierdzenia wystąpienia owadów stwarzających zagrożenie należy niezwłocznie poinformować PSP.

W dniu 14.05. 2009 r. o godzinie 17.51 do PSK w Grajewie dotarło zgłoszenie o pożarze sterty słomy w miejscowości Sojczyn Borowy gm. Grajewo. Paliło się około 60 sztuk bel słomy. W działaniach gaśniczych udział brał jeden zastęp PSP, dwa  zastępy OSP KSRG – Białaszewo i Ciemnoszyje oraz jednostka OSP Ruda. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny.

W dniu 15.05.2009r. jednostka OSP KSRG Rajgród przez około 4 godziny brała udział w usuwaniu skutków wystąpienia na terenie gminy w poprzednich dniach silnych wiatrów.
W dniu 16.05.2009r. o godzinie 16.26 w Grajewie na ulicy Ekologicznej zapaliła się altana murowana, kryta blachą. Po ugaszeniu ognia i przeszukaniu budynku okazało się, że nikogo na szczęście nie było w palącym się obiekcie. Działania gaśnicze trwały około godziny i prowadzone były przez jeden zastęp PSP. Na miejscu zdarzenia była również Policja.

W dniu 17.05.2009r. w miejscowości Miecze(droga krajowa nr 61), około godziny 1218 doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP okazało się, że droga jest całkowicie zablokowana w wyniku wywrócenia się przyczepy załadowanej używanymi meblami. Na szczęście nikt nie został ranny w wyniku zdarzenia. Działania ratownicze które trwały ponad dwie godziny prowadzone były przez zastęp PSP oraz jednostkę OSP KSRG Rajgród. Na miejscu zdarzenia była również Policja, Pogotowie oraz pomoc drogowa.


                                                                                 Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie
                                                                                          mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                       
          

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.