środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 05.05.2009 r. – 10.05.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 26 zdarzeń, w tym  4 pożary i  22 miejscowe zagrożenia. Ogółem od początku roku zanotowano 278 zdarzeń, w tym 140 pożarów,  137 miejscowych zagrożeń  oraz jeden alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 29 osób rannych i 1 ofiara śmiertelna.

W dniach 06 - 07.05. 2009 r. w wyniku wystąpienia na terenie powiatu gwałtownych burz oraz silnego wiatru strażacy dysponowani byli do zdarzeń związanych z usuwaniem jego skutków 19 razy. Największe straty odnotowano w gminie Radziłów w miejscowości Okrasin oraz mieście Grajewo. Wiejący silny wiatr łamał drzewa, zrywał linie energetyczne oraz zrywał dachy z budynków mieszkalnych, gospodarczych, magazynowych i  hodowlanych. Działania związane z likwidacją zagrożeń prowadzone były przez jednostki PSP oraz jednostki OSP z Klimaszewnicy, Radziłowa, Ciemnoszyj oraz Białaszewa.   

W dniu 07.05.2009 r. o godz. 0852  w Grajewie no osiedlu Południe doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Nikt na szczęście nie odniósł obrażeń a działania ratownicze prowadzone były przez zastęp PSP oraz Policję.

W dniu 08.05.2009 r. o godz. 1158 na trasie Grajewo – Miecze (droga krajowa nr 61 ) kierujący pojazdem ciężarowym, chcąc uniknąć zderzenia z samochodem osobowym, . Doszło do rozszczelnienia zbiornika paliwa oraz wycieku. Działania ratownicze polegały na spuszczeniu paliwa do podstawionych zbiorników zastępczych oraz usunięciu z jezdni (przy użyciu sorbetu) rozlanego oleju napędowego. W działaniach ratowniczych, trwających ponad godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz Policja.


     
                                                                                 Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie
                                                                                          mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                       
          

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.