niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 23.03.2009 r. – 30.03.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń, w tym   4 pożar i  6 miejscowych zagrożeń.  Ogółem od początku roku zanotowano 124 zdarzeń, w tym 39 pożarów,  85 miejscowych zagrożeń - alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach: 16 osób rannych i 1 ofiara śmiertelna.

W dniu 24.03.2009 r. o godz. 14.28 w Grajewie  na os. Centrum doszło do pożaru samochodu osobowego Fiat Punto. Działania polegały na ugaszeniu pożaru w komorze silnika i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP.

W dniu 28.03.2009 r. o godz. 08.42 w Grajewie na ul. 11-go listopada w wyniku roztopów śniegu została zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania polegały na wypompowaniu wody z piwnicy. W działaniach udział brał jeden zastęp z PSP.

W dniu 29.03.2009 r. o godz.. 20.25 na trasie Grajewo – Ciemnoszyje (droga krajowa nr 65), samochód osobowy uderzył w łosia, który nagle wtargnął na drogę. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała, natomiast zwierzę w wyniku uderzenia zginęło . Martwe zwierzę zabrał pracownik Lasów Państwowych. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, jeden OSP KSRG Ciemnoszyje, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Służby Leśne.


W dniu 24 marca b.r. w MDK w Szczuczynie odbył się turniej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej przeprowadzono w dwóch grupach, starszej (uczniowie gimnazjum) i młodszej (uczniowie szkół podstawowych).

Najlepsze wyniki uzyskali:

- grupa starsza:
1. Jarosław Słodziński
2. Anna Kossakowska
3. Jan Dzięgielewski.

- grupa młodsza:
1. Aleksandra Milanowska
2. Paulina Milewska, Magda Bieńkowska.

         
                                                                                  Rzecznik prasowy KP PSP w Grajewie
                                                                                          mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                                 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.