niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 16.03.2009 r. – 22.03.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 12 zdarzeń, w tym          1 pożar i  11 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 114 zdarzeń, w tym 35 pożarów,  79 miejscowych zagrożeń - alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość osób poszkodowanych                     w powstałych zdarzeniach: 16 osób rannych i 1 śmiertelna.

W dniu 19.03.2009 r. o godz. 05.42 na Drodze Krajowej Nr 669, na odcinku Grajewo – Bogusze doszło do wypadku drogowego samochodu osobowego. Samochód osobowy Audi dachował a w wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została zabrana przez personel karetki pogotowia do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały jednostki PSP z Grajewa i Ełku, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Pomoc Drogowa.

W dniu 19.03.2009 r. o godz. 08.42 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o zagrożeniu wynikającym z rozlanego oleju napędowego na jezdnię,  na ulicy Piłsudskiego w Grajewie.  Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zneutralizowali rozlany olej neutralizatorem Sintan i usunęli pozostałości stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach udział brał jeden zastęp SRT z PSP.

W dniu 17 marca 2009 r. w Szkole Podstawowej w Wąsoszu zostały przeprowadzone pogadanki i zajęcia praktyczne z dziećmi w zakresie bezpieczeństwa. Zajęcia zostały przeprowadzone przez strażaków KP PSP w Grajewie oraz przedstawiciela KPP w Grajewie.
W pierwszej części omówiono bezpieczeństwo pożarowe w sezonie zimowym oraz bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Zajęcia praktyczne obejmowały dwa pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej dla 61 uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej oraz 3 nauczycieli.

Rzecznik prasowy KP PSP
mł.bryg.AndrzejJabłoński                                     

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.