środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10240 wyświetleń

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 29.01.2009 r. – 03.02.2009 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 9 zdarzeń, w tym  4 pożary i  5 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 54 zdarzenia, w tym 19 pożarów,  35 miejscowych zagrożeń, alarmów fałszywych nie odnotowano. Ogólna ilość osób poszkodowanych  w powstałych zdarzeniach: 5 osób rannych i 1 śmiertelna.

W dniu 30.01.2009 r. o godz. 08.04  w miejscowości Toczyłowo na drodze gminnej doszło do wypadku samochodu osobowego Skoda Fabia. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła obrażenia ciała (kierowca pojazdu) i personel karetki pogotowia zabrał ją do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczono, odłączono akumulator, sprawdzono czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów oraz usunięto z miejsca zdarzenia pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe.
 
W dniu 30.01.2009 r. o godz. 08.11  Dyżurny PSK w Grajewie został poinformowany o prawdopodobieństwie zasłabnięcia osoby starszej w miejscowości Szczuczyn. Ratownicy przy pomocy hydraulicznego wyważacza otworzyli drzwi i weszli do mieszkania, gdzie znaleziono mężczyznę w stanie ogólnego osłabienia. Mężczyznę przekazano Zespołowi Karetki Pogotowia. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp OSP KSRG Szczuczyn, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

W dniu 01.02.2009 r. o godz. 11.48 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu w Grajewie na ul. Kolejowej. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy stwierdzili, że przyczyną zadymienia jest nieszczelność przewodu kominowego. Lokatorów mieszkań ewakuowano na zewnątrz budynku. Przy użyciu detektora gazowego M 40 stwierdzono, że są przekroczone normy tlenku węgla w pomieszczeniach. Wygaszono palenisko, wszystkie pomieszczenia oddymiono i przewietrzono. Miejsce zdarzenia przekazano administratorowi i wydano zakaz użytkowania urządzeń  grzewczych na paliwo stałe do czasu dokonania przeglądu i konserwacji przewodów kominowych i pieca. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Policja i Pogotowie Ratunkowe.


                                                                                           Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                          

Komentarze (1)

czemu niema opisu akcj z 29 zrajgrodu

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.