wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 22.09.2008 r. – 29.09.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 16 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz  13 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 647 zdarzeń, w tym 136 pożarów,  505 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna ilość  osób poszkodowanych w zdarzeniach to 75 osób, w tym  6 ofiar śmiertelnych.

W dniu 22.09.2008 r. o godz. 11.08 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na ulicy Przemysłowej. W wyniku zderzenia nikt nie został ranny. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP, Policja i Pomoc Drogowa. ( foto nr 3 )

W dniu 23.09.2008 r. o godz. 15.39 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na ulicy Kopernika. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP i Policja.

W dniu  24.09.2008 r. o godz. 11.29 do  Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP  w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o  zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych oraz jednego samochodu osobowego na ulicy Kopernika. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP i Policja.

W dniu 29.09.2008 r. o godz. 10.04 na drodze krajowej Nr 61 w  miejscowości Miecze  doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Renault Clio i Renault 19. W wyniku zderzenia cztery osoby zostały ranne.  W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja i Pomoc Drogowa. ( foto nr 1,2)

Ponadto w dniu 24 września 2008 r. na terenie zakładów Pfleiderer Grajewo S.A. odbyły się ćwiczenia dowódczo – sztabowe z zakresu ratownictwa chemicznego. Głównym ich celem było doskonalenie technik i sposobów postępowania na wypadek uwolnienia się do otoczenia formaliny z uszkodzonej cysterny kolejowej na terenie zakładu.
          W ćwiczeniach zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie wspólnie z Zakładową Służbą Ratowniczą „Purzeczko” uczestniczyła również Ochotnicza Straż Pożarna w Grajewie, kierownictwo zakładu, przedstawiciel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

                                    Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński                                          

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.