Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 08.09.2008 r. – 14.09.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 12 zdarzeń, w tym 1 pożar oraz  11 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 620 zdarzeń, w tym 131 pożarów,  483 miejscowe zagrożenia oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna ilość  osób poszkodowanych w zdarzeniach to 72 osoby, w tym  6 ofiar śmiertelnych.

W dniu 08.09.2008 r. o godz. 08.14 w miejscowości Guty gm. Szczuczyn (droga krajowa nr 61) doszło do zderzenia samochodu osobowego VW Passat z samochodem Daewoo Nexia. W wyniku wypadku 2 osoby zostały ranne i przewiezione do Szpitala Ogólnego w Grajewie.        W działaniach ratowniczych polegających na usuwaniu pozostałości powypadkowych z jezdni uczestniczyły zastępy SRT z JRG Grajewo oraz SLRT z OSP KSRG Szczuczyn, Policja, Pogotowie Ratunkowe i Pomoc Drogowa.

W dniu 08.09.2008 r. o godz. 18.08 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Grajewie otrzymało zgłoszenie o pożarze śmietnika murowanego w Grajewie na Osiedlu Południe. Do zdarzenia zadysponowano samochód ratowniczo – gaśniczy GBA 2/28 Steyr, z którego strażacy podali jeden prąd wody na ognisko pożaru. W wyniku podjętych działań pożar zlokalizowano i ugaszono.
 
W dniu  12.09.2008 r. o godz. 05.05 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP  w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego VW Golf w pobliżu miejscowości Kurki gm. Szczuczyn. W wyniku wypadku kierowca samochodu osobowego doznał urazu głowy i został przewieziony do Szpitala Ogólnego w Grajewie. W działaniach ratowniczych polegających na postawieniu samochodu na koła oraz przemieszczeniu go w bezpieczne miejsce uczestniczył zastęp SLRT z OSP KSRG Szczuczyn.

W dniu 14.09.2008 r. o godz. 18.19 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP  w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o rozlanym oleju, który wyciekł z samochodu ciężarowego na drogę krajową nr 61 w miejscowości Rajgród. Przy użyciu neutralizatora Aquaquick strażacy zebrali olej z jezdni i dodatkowo zmyli odcinek drogi jednym prądem wody. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp SRT z  JRG Grajewo, Policja oraz Pomoc Drogowa.

                                     Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński 


Spotkanie robocze z Wiceministrem MSW i A
W dniu 14 września w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Grajewie odbyło się spotkanie Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Zbigniewa Sosnowskiego z kadrą kierowniczą Państwowej Straży Pożarnej oraz Prezesami Zarządów Powiatowych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z terenu województwa podlaskiego. ( foto 1)                                       

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.