czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10854 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 04.08.2008r. – 10.08.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 21 zdarzeń – 2 pożary i 19 miejscowych zagrożeń.Ogółem od początku roku zanotowano 444 zdarzenia, w tym: 121 pożarów,  317 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 64 osoby, w tym  6 ofiar śmiertelnych.

W dniu 05.08.2008 r. o godz.9.19 na trasie Szczuczyn-Wąsosz, przed jadący samochód osobowy Opel Astra wtargnęło  nagle zwierzę(pies). Kierujący pojazdem stracił panowanie nad kierownicą, na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Szczuczyn.

W dniu  07.08.2008 r. o godz. 11.29 w miejscowości Guty gm. Szczuczyn doszło do wypadku w którym udział brały cztery samochody – trzy osobowe oraz jeden ciężarowy. Dwie ranne osoby zostały przewiezione do szpitala w Grajewie. Działania ratownicze trwały ponad pięć godzin i  prowadzone były przez zastęp PSP oraz zastęp OSP Szczuczyn. Do pomocy w usuwaniu skutków zdarzenia zadysponowano ciężki samochód ratownictwa drogowego z KM PSP w Białymstoku.

W trakcie gdy prowadzone były działania ratownicze, kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, nie zdążył wyhamować i najechał na tył stojącego w korku samochodu osobowego Opel Astra. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, pomoc PSP nie była konieczna a sprawą zaistniałej kolizji zajął się patrol Policji.

W ubiegłym tygodniu strażacy PSP wyjeżdżali również kilkanaście razy do usuwania gniazd  niebezpiecznych owadów z budynków mieszkalnych ,domków letniskowych oraz innych obiektów jak również prowadzili działania związane z usuwaniem konarów drzew z dróg, ulic i linii energetycznych.

              
                                 Rzecznik prasowy  KP PSP Grajewo
                                    mł. bryg. Andrzej Jabłoński

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (2)

Matiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii spokojnie....za jakis czas...juz jako Mateusz(?) napiszesz cos zupelnie innego...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.