Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 10429 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 08.07.2008r. – 13.07.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 19 zdarzeń - 1 pożar,  17 miejscowych zagrożeń oraz jeden alarm fałszywy. Ogółem od początku roku zanotowano 349 zdarzeń, w tym: 98 pożarów,  245 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych.
Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 53 osób, w tym  6 ofiar śmiertelnych.

W dniu 09.07.2008 r. o godz. 0628 w miejscowości Ruda Gm. Grajewo, kierujący samochodem dostawczym Ford Transit  uderzył na łuku drogi w dwie krowy które nagle wtargnęły na jezdnię. Kierujący nie odniósł obrażeń, na miejscu zginęły zwierzęta. Działania ratownicze w których brał udział jeden zastęp PSP  prowadzone były  przez ponad godzinę.

W dniu 12.07.2008 r. o godz. 1604  otrzymaliśmy informację, że w Grajewie na osiedlu Południe w budynku mieszkalnym wielorodzinnym doszło prawdopodobnie do zasłabnięcia starszej osoby w mieszkaniu, do którego drzwi są zamknięte. Przy użyciu drabin, strażacy weszli do środka, wspólnie z Policją przeszukali je lecz nikogo wewnątrz nie odnaleziono.

W dniu  12.07.2008 r. o godz. 1843 w Grajewie na ulicy Kopernika kierujący samochodem osobowym marki VW Passat, prawdopodobnie w  wyniku nadmiernej prędkości utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze jezdni i uderzył w znak drogowy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń a w działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP.

W dniu 13.07.2008 r. o godz. 1123  w Grajewie na ulicy Kopernika zderzyły się cztery samochody osobowe. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala w Grajewie. Działania ratownicze prowadzone przez jeden zastęp PSP trwały blisko dwie godziny.


            Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy dysponowani byli do zdarzeń  związanych z usuwaniem gniazd niebezpiecznych owadów, połamanych konarów drzew oraz wypompowywaniem wody z zalanych obiektów.

              
                                       Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
                                mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

piątek, 21 stycznia 2022

Echa sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (6)

Szkoda krówek:(

Wtargnięcie krów na droge to wina rolnika. Powinien pilnować zwierząt. A takich wypatków jest wiele. Kierowca miał dużo szczęścia, że nic mu sie nie stało. Przecież mogłbyć w cięzkim stanie.

wina rolnika? to co on ma stać nad nimi cały dzień bo mogą mu uciec! to ty myślisz że krowa własnego rozumunie ma, pewnie ma więcej w tej głowie niż Ty!

Ciekawe z jaką prędkością jechał ten samochód w terenie zabudowanym?
Co by to było gdyby na jezdnie wtargneło dziecko za piłką?
Chyba dla tego typu sytuacji wymyślono ograniczenie prędkości w terenach zabudowanych by kierowca, który jedzie ostrożnie mógł wychamować.

Wiesz co jak by jechali zgodnie z przepisami to by nawet samochodu nie zarysowal a nie tam dobrze nie nic sie nie stalo ze krow winna w glowe sie poknij moze pomoze...

troche szkoda a troche nie szkoda

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.