środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 19.05.2008r. – 26.05.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego wystąpiło 6 zdarzeń - 1 pożar i  5 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 237 zdarzeń, w tym: 74 pożary,  161 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.
Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 41 osób, w tym -  5 ofiar śmiertelnych.

W dniu 20.05.2008 r. o godz. 1025 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Słucz gm. Radziłów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania, opanowali i zlikwidowali zagrożenie oraz przewietrzyli mieszkanie. Ze względu na treść otrzymanego zgłoszenia do akcji zadysponowano samochód ratowniczo – gaśniczy Renault Midlum z JRG Grajewo oraz jednostki OSP KSRG Radziłów i OSP Słucz.
W dniu 22.05.2008 r. o godz. 807 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Ełckiej z Kopernika doszło do rozlania oleju napędowego na powierzchni około 60 m2. Przy użyciu sorbentu i odtłuszczacza rozlany olej napędowy zebrano z jezdni. W działaniach udział brały dwa zastępy PSP i Policja.
W dniu 22.05.2008 r. o godz. 1650 na drodze krajowej nr 61 w pobliżu miejscowości Rajgród doszło do wypadku samochodu osobowego marki SEAT Ibiza. W wyniku zjechania do rowu samochodu jedna osoba odniosła obrażenia ciała i została zabrana do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały zastęp PSP i OSP Rajgród, Policja, Pogotowie Ratunkowe i pomoc drogowa.

            Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy dysponowani byli do zdarzeń  związanych z usuwaniem konarów z dróg i ulic terenu powiatu grajewskiego.

              
                                              Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
                                mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.