sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 07.04.2008r. – 14.04.2008 r. na terenie powiatu grajewskiego wystąpiło 12 zdarzeń - 2 pożary i 10 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 170 zdarzeń, w tym: 54 pożary, 115 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna ilość osób poszkodowanych w zdarzeniach to 32 osoby, w tym -  5 ofiar śmiertelnych.

W dniu 09.04.2008 r. o godz. 16.41 na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Toczyłowo doszło do wypadku dwóch samochodów ciężarowych. W wyniku zderzenia jedna osoba odniosła niewielkie obrażenia ciała i została zabrana do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy PSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe i pomoc drogowa.

W dniu 11.04.2008 r. o godz.07.47 na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Szczuczyn doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego. W wyniku zderzenia cztery osoby podróżujące w jednym z samochodów osobowych poniosły śmierć, ranny został również kierowca samochodu ciężarowego. Przez ok. 5 godzin droga była całkowicie zablokowana. W działaniach ratowniczych udział brały trzy zastępy PSP w tym SCRD Mega City z JRG 2 Białystok, dwa OSP w KSRG, Policja, Pogotowie Ratunkowe i inne służby.
Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy dysponowani byli do zdarzeń  związanych z usuwaniem przewróconych drzew oraz konarów z dróg i ulic, zerwanych linii energetycznych oraz  gaszenia pożarów suchych traw.

 

               
                    Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.