środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 10321 wyświetleń

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 28.01.2008r. – 06.02.2008 r. odnotowano 18 zdarzeń,  w tym 3 pożary oraz 15 miejscowych zagrożeń.  Ogółem od 01.01.2008 r. zanotowano - 20 pożarów, 48 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 31.01.2008 r. o godzinie 1033 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Grajewie otrzymało zgłoszenie o pożarze w hali produkcyjnej po byłej firmie „EKOBUD” przy ul. Dwornej w Grajewie. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek PSP stwierdzono silne zadymienie pomieszczeń oraz wydobywające się płomienie z pieca służącego do wypalania plastikowych okien. Ze względu na silne zadymienie pomieszczeń oraz obecność substancji toksycznych powstałych w wyniku spalania pozostałości lakieru i farby strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W akcji gaśniczej trwającej 2 godziny uczestniczyły 3 samochody ratowniczo – gaśnicze.

W dniu 03.02.2008 r. o godzinie 0637 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grajewie otrzymał zgłoszenie o odkręconej butli gazowej oraz zadymienia budynku mieszkalnego w miejscowości Woznawieś gm. Rajgród. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do budynku mieszkalnego, zakręcili zawór butli gazowej i wynieśli ją na zewnątrz. Po wygaszeniu paleniska w piecu kaflowym strażacy oddymili i przewietrzyli mieszkanie. Ze względu na treść otrzymanego zgłoszenia do akcji zadysponowano samochód ratowniczo – gaśniczy Renault Midlum z JRG Grajewo oraz jednostki OSP KSRG Rajgród i OSP Woznawieś.

W dniu 03.02.2008 r. o godzinie 2246 Państwowa Straż Pożarna w Grajewie została powiadomiona o wypadku drogowym w Grajewie na głównym skrzyżowaniu. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzyły się 2 samochody, w tym samochód osobowy BMW oraz ciężarowy Man. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało rannych i po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej przewiezionych przez karetki pogotowia do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Teren działań zabezpieczono i oświetlono oraz odłączono akumulatory    w uszkodzonych pojazdach. Po zakończeniu działań przez ekipę dochodzeniową Policji zneutralizowano i zebrano z jezdni rozlany olej napędowy i płyny eksploatacyjne oraz pozostałości powypadkowe. W akcji ratowniczej trwającej ponad 2 godziny uczestniczył zastęp SRT z JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe, Policja , Pomoc Drogowa i Zakład Energetyczny.

                      Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (1)

to jest polonez a nie BMW heh :P pzdro

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.