Wiadomości

Kronika 998

         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 24.01.2008r. – 27.01.2008r. odnotowano 17 zdarzeń,  wszystkie to  miejscowe zagrożenia.  Ogółem od 01.01.2008 r. wystąpiło - 17 pożarów i 35 miejscowych zagrożeń. Alarmów fałszywych nie zarejestrowano.

W dniu 26.01.2008 r. o godzinie 18.50 na trasie Miecze – Bełda (droga  krajowa nr 61 ) doszło do potrącenia osoby pieszej przez  kierującego samochodem osobowym marki Mercedes Vito. Osoba poszkodowana z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, policja oraz pogotowie ratunkowe.
W dniu 26.01.200 r. o godzinie 23.17 PSP otrzymała informację z pogotowia ratunkowego, że z miejscowości Białaszewo do szpitala trafiło troje dzieci z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Przybyły na miejsce zdarzenia oficer operacyjny powiatu dokonał pomiaru stężenia tlenku węgla oraz innych substancji gazowych w mieszkaniu przy użyciu miernika wielogazowego, z wynikiem negatywnym. Pomimo braku stwierdzenia w mieszkaniu szkodliwych dla życia i zdrowia gazów nakazano przewietrzenie pomieszczeń oraz wydano zakaz eksploatacji pieca kaflowego do momentu przeprowadzenia remontu oraz sprawdzenia drożności przewodów kominowych.  
W dniu 27.01.2008 r. o godzinie 18.25 w Wąsoszu na ulicy Zdrojowej w wyniku awarii pompy zostało zalane pomieszczenie przepompowni wody ściekowej do wysokości około 1m.
Działania związane z usuwaniem zagrożenia prowadzone przez zastęp OSP KSRG Wąsosz trwały około godziny. Poza tym w wyżej wymienionym okresie strażacy dysponowani byli 12 razy do zdarzeń  związanych, z usuwaniem przewróconych drzew oraz konarów z dróg i ulic, zerwanych linii energetycznych oraz przy innych miejscowych zagrożeń spowodowanych prze wiejące silne wiatry. 

 
                                                                                              Rzecznik Prasowy KP PSP Grajewo
        mł. bryg. mgr inż. Andrzej Jabłoński

piątek, 21 stycznia 2022

Zima zaatakowała kolejny raz

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.