Wiadomości

Kronika 998

        Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 23.04.2007r – 30.04.2007r odnotowano 20 zdarzeń w tym 9  pożarów oraz 11 miejscowych zagrożeń.
   Ogółem od początku roku PSP i OSP dysponowana była 234 razy do  zdarzeń, w tym:   do 83  pożarów i 150 miejscowych zagrożeń. Odnotowano również 1 alarm fałszywy.

W dniu 25.04.2007r o godzinie 12.30 w Grajewie na ul. Ełckiej w wyniku nieszczelności pieca kaflowego doszło do zadymienia w bud. mieszkalnym wielorodzinnym. Działania ratownicze polegały na ewakuacji zagrożonych osób z budynku a następnie oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń mieszkalnych oraz klatki schodowej. W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy PSP.
W dniu 27.04.2007r o godzinie 1200  w miejscowości Wojdy gm. Rajgród  w stawie rybnym odnaleziono zwłoki mężczyzny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przed dostępem osób postronnych a następnie wydobyli ciało mężczyzny na brzeg i przekazali ekipie dochodzeniowej KPP. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Rajgród.

W dniu 27.04.2007r o godzinie 12.40 w miejscowości Łosewo gm. Grajewo, prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia zapalił się młodnik sosnowy na powierzchni około 2h. Działania gaśnicze prowadzone były przez jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Białaszewo i trwały przez 3 godziny.

W dniu 28.04.2007r o godzinie 01.17 (w nocy) w miejscowości Sojczyn Borowy zapalił się ciągnik rolniczy stojący w odległości około 2m od budynku inwentarskiego oraz stodoły. Ze względu na duże zagrożenie przeniesienia się ognia na budynki do działań gaśniczych oprócz PSP zadysponowano jednostkę OSP Ciemnoszyje. Akcja ratowniczo – gaśnicza prowadzona była przez 1,5h.

Ponadto w wyżej wymienionym okresie strażacy PSP dysponowani byli do pożarów związanych z gaszeniem palących się traw, zdarzeń związanych z usuwaniem nadłamanych konarów drzew oraz innych miejscowych zagrożeń. 

                                        Rzecznik prasowy KP PSP
mł. bryg.  Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.