piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 19.03.2007 r. do dnia 26.03.2007 r. odnotowano 5 miejscowych zagrożeń oraz 6 pożarów.
Ogółem od początku roku wystąpiło 143 zdarzenia, w tym: 40 pożarów, 102 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE   ZDARZENIA

W dniu 21.03.2007 r. o godz. 13.40 w Grajewie na ul. Wojska Polskiego powstało zdarzenie związane z  wydobywającym się gazem w jednym z mieszkań wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania straży polegały na ewakuacji osoby poszkodowanej z mieszkania i przekazaniu jej służbie zdrowia, dokonaniu pomiaru stężenia gazu i zakręceniu butli gazowej oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie całe mieszkanie przewietrzono i przekazano właścicielom. W akcji ratowniczej brały udział 2 zastępy JRG PSP oraz policja i pogotowie ratunkowe.

W dniu 25.03.2007 r. o godz. 16.40 w Grajewie na ul. Koszarowej powstał pożar samochodu osobowego marki Fiat 125p. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 1 prądu piany ciężkiej na palący się pojazd i zakręceniu zaworu instalacji samochodowej instalacji gazowej. W akcji  brał udział 1 zastęp JRG PSP.
Ponadto strażacy uczestniczyli akcjach związanych z pożarami  suchej trawy, śmietników oraz usuwaniu nadłamanych konarów drzew zagrażających ludziom.

                                                              
Rzecznik prasowy KP PSP
mł. bryg.  Andrzej Jabłoński

Sprawozdanie z realizacji z celów i kierunków KSRG i PSP w 2006r. ( pdf  700kB)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.