Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11949 wyświetleń

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 26.02.2006 r. – 04.03.2007 r. odnotowano 10 miejscowych zagrożeń oraz 2 pożary. Ogółem od początku roku PSP i OSP dysponowana była  do 84 zdarzeń, w tym: 29 pożarów i 54 miejscowych zagrożeń. Odnotowano również 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE  ZDARZENIA

W dniu 27.02.2007 r. o godz. 04.50  - na trasie Popowo – Guty (droga krajowa nr 61) kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku kolizji doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem. Działania PSP polegały na uszczelnieniu zbiornika ,spuszczeniu reszty paliwa do zbiorników zastępczych, neutralizacji oraz zebraniu rozlanego oleju z drogi. Przy użyciu dźwigu i holowników wydobyto uszkodzony pojazd z rowu.

W dniu 27.02.2007 r. o  godz.  19.48 –w miejscowości Łoje Awissa gm. Radziłów miał miejsce pożar budynku inwentarskiego. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy PSP oraz dwa z jednostek OSP. Uratowano budynek stodoły wraz z jego zawartością, bezpośrednio przylegający do palącego się obiektu.
 
Ponadto w wyżej wymienionym okresie strażacy interweniowali do  pożarów sadzy w kominie, miejscowych zagrożeń związanych z wypompowywaniem wody z piwnic, dróg oraz innych obiektów. W okresie tym odnotowano również dwa zdarzenia gdzie w obu przypadkach doszło do zderzenia samochodu osobowego z dzikim zwierzęciem (łosiem).
Informujemy, że od początku roku odnotowano już cztery zdarzenia, gdzie dzikie zwierzęta wbiegały nagle na drogę tuż przed nadjeżdżający pojazd i dochodziło do bezpośredniego zderzenia z nim. W zdarzeniach tych zginęła jedna osoba. 
                                                                                                             

Rzecznik prasowy KP PSP
mł. bryg.  Andrzej Jabłoński

Komentarze (1)

to niech dziki z drogi numerr 65 znikno bo tylko wypatki

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.