czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 12.02.2007 r. do dnia 19.02.2007 r. odnotowano 7 miejscowych zagrożeń oraz 2 pożary.
Ogółem od początku roku wystąpiło 60 zdarzeń, w tym: 18 pożarów, 41 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

CHARAKTERYSTYCZNE   ZDARZENIA

W dniu 12.02.2007 r. o godz. 12.02 miejscowości Koszarówka, gm. Grajewo  / teren stacji paliw / powstał pożar samochodu ciężarowego marki Scania. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 1 prądu wodny na palący się pojazd.  W akcji  brał udział 2 zastępy JRG PSP.

W dniu 14.02.2007 r. o godz. 9.50  na trasie Grajewo - Bogusze, gm. Prostki, powiat ełcki miał miejsce wypadek cysterny przewożącej olej opałowy lekki. W wyniku zdarzenia kierowca samochodu został ranny i zabrany do szpitala, a przewrócona cysterna  zablokowała całkowicie ruch kołowy na drodze. W ramach pomocy wzajemnej jednostki PSP z Grajewa zabezpieczyły teren akcji i podały jeden prąd piany na uszkodzony pojazd, a następnie po przybyciu jednostek PSP z Ełku przekazały teren akcji do całkowitej likwidacji zagrożenia. W akcji ratowniczej ze strony KP PSP Grajewo udział brały 3 zastępy JRG.

W dniu 16.02.2007 r. o godz. 14.43 w miejscowości Guty, gm. Szczuczyn / droga 61 /  doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych marki Fiat Uno i Peugeot Partner. W wyniku zdarzenia 1 osoba została ranna. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu przewodów z akumulatorów, zakręceniu zaworu butli instalacji gazowej oraz usunięciu uszkodzonych pojazdów. W akcji ratowniczej udział brał 1 zastęp PSP, jednostka OSP KSRG Szczuczyn, policja, pogotowie ratunkowe oraz pomoc drogowa.
 
W dniu 18.02.2007 r. o godz. 4.05 na trasie Rajgród - Barszcze powstał pożar samochodu dostawczego Fiat Ducato, który przewoził samochodowe części zamienne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 1 prądu wodny na palący się pojazd.  W akcji  brał udział 1 zastęp JRG PSP i  1 OSP KSRG Rajgród.
 

Ponadto strażacy uczestniczyli w kilku akcjach związanych z pompowaniem wody z piwnic oraz zdarzeniach powstałych w wyniku niekorzystnych warunków pogodowych.
Rzecznik prasowy KP PSP
mł. bryg.  Andrzej Jabłoński

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.