poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 21.05.2012 r. – 27.05.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 13 zdarzeń, w tym 13 miejscowych zagrożeń.

Łącznie od początku roku zanotowano 389 zdarzeń, w tym: 138 pożarów, 248 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. Ogólna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 40 osób rannych oraz 1 ofiara śmiertelna.

21.05.2012 r. o godzinie 02:57 do PSK wpłynęła informacja o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Tama gm. Rajgród. Do wybuchu doszło w piwnicy budynku na skutek wydobywania się gazu z kuchenki. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna i z poparzeniami ciała przewieziona do szpitala w Grajewie. Druga osoba, przebywająca w tym czasie w budynku nie doznała żadnych obrażeń ciała. Wybuch gazu spowodował naruszenie konstrukcji budynku i zniszczenie pomieszczeń oraz wyposażenia mieszkania. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wynieśli z budynku dwie butle: 11 oraz 5 kilogramową. Na miejsce zdarzenia przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W działaniach ratowniczych brały  udział dwa zastępy PSP, zastęp OSP KSRG Rajgród, Pogotowie Ratunkowe, Policja.

21.05.2012 r. o godzinie 13:43 wpłynęła informacja do PSK o wypadku drogowym w Grajewie na ul. Kopernika. Po przybyciu pierwszych zastępów straży na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne -  kierowca i pasażer pojazdu. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Grajewie. Na czas trwania akcji ratowniczej ruch na drodze został częściowo wstrzymany. W działaniach brały udział dwa zastępy  PSP - ośmiu ratowników, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne, Policja.

23.05.2012 r. o godzinie 20:13 w miejscowości Skaje gm. Szczuczyn  kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydomowego ogrodu. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała. Zniszczeniu uległo ogrodzenie posesji. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu instalacji gazowej pojazdu przed niekontrolowanym wypływem gazu i innych materiałów eksploatacyjnych pojazdu.  W działaniach ratowniczych uczestniczył zastępy PSP oraz OSP KSRG Szczuczyn.

27.05.2012 r. o godzinie 17:02 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Wąsoskiej i 1000 - lecia w miejscowości Szczuczyn. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, w tym dwoje dzieci. Wszystkim poszkodowanym pomocy medycznej udzielił personel Pogotowia Ratunkowego, a następnie osoby te zostały odwiezione do szpitala w Grajewie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy przed wyciekiem paliwa i płynów eksploatacyjnych. W działaniach ratowniczych brał udział jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP KSRG Szczuczyn, Pogotowie Ratunkowe i Policja.

Zastępca Dowódcy JRG
mł. kpt. Arkadiusz Lichotaponiedziałek, 8 sierpnia 2022

Nietypowa kolizja w Piątnicy

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

14 emerytura już wkrótce trafi do seniorów

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.