Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 19.03.2012 r. – 25.03.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 21 zdarzenia, w tym: 10 pożarów oraz  11 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 265 zdarzeń, w tym 68 pożarów, 195 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe. Ogólna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 21 osób rannych oraz 1 ofiara śmiertelna.


W dniu 20.03.2012 r. o godz. 9:12 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie, że w Szczuczynie na ulicy Kilińskiego doszło do zderzenia samochodu osobowego Polonez z ciągnikiem rolniczym. Przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego Polonezem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. W likwidacji skutków zdarzenia, które trwało blisko godzinę udział brał jeden zastęp PSP, zastęp OSP KSRG Szczuczyn oraz Policja.

W dniu 24.03.2012 r. kilkanaście minut po godzinie dziewiątej w Grajewie na ulicy Wojska Polskiego doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego VW Golf oraz motocykla Yamaha. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez kierującego samochodem osobowym.  Po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, motocyklista został przewieziony do szpitala. Działania ratownicze trwały godzinę i prowadzone były przez zastęp PSP, Pogotowie oraz Policję.


W minionym tygodniu na terenie powiatu grajewskiego odnotowano 9 pożarów związanych z gaszeniem suchych traw, krzewów oraz trzcinowisk.

W związku z powyższym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie apeluje o niewypalanie traw i pozostałości roślinnych na łąkach i terenach zielonych.


Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
bryg. Andrzej Jabłoński


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.