Wiadomości

Kronika 998

    Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 29.11.2011 r. – 05.12.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 8 zdarzeń,
w tym 4 pożary oraz 4 miejscowe zagrożenia. Ogółem od początku roku zanotowano 695 zdarzeń, w tym 170 pożarów,  516 miejscowych zagrożeń oraz 9 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 88 osób rannych oraz 10 ofiar śmiertelnych.


W dniu 4.12.2011 r. o godzinie 23:53  w Grajewie przy ulicy Konopnickiej miał miejsce pożar materiału opałowego składowany w kotłowni hali magazynowej. Do działań gaśniczych zadysponowano dwie jednostki PSP i jedną OSP Grajewo. Działania prowadzone były półtora godziny.

W dniu 2.12.2011 r. o godzinie 10:33 na drodze gminnej na trasie Guty – Bzury doszło do wypadku ciągnika rolniczego. W wyniku zdarzenia kierujący ciągnikiem doznał ogólnych obrażeń ciała. Pomocy medycznej udzielił mu personel karetki pogotowia. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP, jeden OSP, Policja i pogotowie ratunkowe.


W dniu 2.12.2011r. w Szczuczynie na ulicy Sportowej doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia ciała. Droga była zablokowana  w obu kierunkach. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy medycznej kierującej samochodem Renault, odłączyli akumulatory w autach. Z chwilą przybycia karetki pogotowia poszkodowaną przekazano personelowi medycznemu. Dwie poszkodowane osoby przewieziono do szpitala. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane przez pomoc drogową. Następnie ratownicy usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni stwarzające zagrożenie w  ruchu drogowym.


Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
bryg. Andrzej Jabłoński


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.