poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 17.10.2011 r. – 23.10.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 15 zdarzeń, w tym 5 pożarów oraz 10 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 623 zdarzenia, w tym 147 pożary, 468 miejscowych zagrożeń oraz 8 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 76 osób rannych oraz 9 ofiar śmiertelnych.


W dniu 18.10.2011 r. około godziny 00:12 na drodze krajowej nr 61 w okolicach Rajgrodu prawdopodobnie w wyniku nagłego wtargnięcia zwierzęcia na drogę doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący samochodem VW chcąc ominąć zwierzę zjechał na przeciwległy pas ruchu. W tym samym czasie ze strony przeciwnej nadjechał samochód ciężarowy. Aby uniknąć czołowego zderzenia kierujący VW odbił gwałtownie w prawo ocierając się jednak bokiem o przód samochodu ciężarowego po czym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp z OSP Rajgród oraz Policja.
     
W dniu 19.10.2011 r. o godzinie 08:47 w miejscowości Rajgród doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przyczyna wypadku to najechanie na tył pojazdu poprzedzającego. Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Palio uderzył w tył samochodu Audi spychając go z drogi na pobocze. W wyniku wypadku jedna osoba z samochodu Audi doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp z OSP Rajgród Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 21.10.2011 r. około godziny 19:30 w Grajewie na ul. Ełckiej samochód osobowy Opel Omega na łuku drogi uderzył w słup oświetleniowy. Samochodem podróżowała jedna osoba - mężczyzna, któremu pomocy medycznej udzielił zespół Pogotowia Ratunkowego. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu w butli gazowej oraz wymontowaniu akumulatora z pojazdu. W działaniach ratowniczych trwających dwie godziny udział brał zastęp z JRG Grajewo Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.


           
 Zastępca Dowódcy JRG
 mł. kpt. Arkadiusz Lichota


poniedziałek, 8 sierpnia 2022

Nietypowa kolizja w Piątnicy

poniedziałek, 8 sierpnia 2022

14 emerytura już wkrótce trafi do seniorów

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.