Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 10.10.2011 r. – 16.10.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 7 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 608 zdarzeń, w tym 142 pożary, 458 miejscowych zagrożeń oraz 8 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 74 osoby ranne oraz 9 ofiar śmiertelnych.


W dniu 10.10.2011 r. około godziny 19.30 w Grajewie na ulicy Ełckiej kierujący pojazdem marki Audi wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem osobowym marki Peugeot. W wyniku zaistniałej kolizji nikt nie odniósł obrażeń a wstępne straty oszacowano na około 6 tysięcy zł. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp PSP oraz Policja.
     
W dniu 16.10.2011 r. kilka minut po godzinie 11.30 w miejscowości Ruda doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przyczyna wypadku to najechanie na tył pojazdu poprzedzającego. Kierujący samochodem osobowym marki VW Passat uderzył w tył samochodu Skoda Felicja spychając go z drogi do przydrożnego rowu, gdzie auto przewróciło się na dach. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń a wstępne straty oszacowano na blisko 10 tysięcy zł. Działania ratownicze trwały blisko półtorej godziny i prowadzone były przez zastęp JRG PSP oraz zastęp OSP KSRG  Ciemnoszyje. Na miejscu zdarzenia było również Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Tego samego dnia przed godziną 21.00 w miejscowości Radziłów lokator jednego z domów typu bliźniak zaprószył ogień w swoim mieszkaniu. Sam ewakuował się z obiektu jeszcze przed przybyciem na miejsce zastępów straży pożarnej. W wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczo - gaśniczej straty po pożarze okazały się niewielkie i oszacowane zostały wstępnie na kwotę 500 zł., a mienie uratowane na blisko wyceniono na 200 tysięcy zł. W działaniach ratowniczo - gaśniczych trwających dwie godziny udział brał zastęp JRG Grajewo oraz zastęp OSP KSRG Radziłów. Na miejsce zdarzenie przybyła również Policja.


10 października 2011 r. odbyła się kolejna, szósta już edycja akcji pod nazwą "OGNISTY RATOWNIK GORĄCA KREW", organizowana przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie przy współudziale Polskiego Czerwonego Krzyża.

W akcję włączyły się 44 osoby, które oddały łącznie blisko 20 litrów krwi.
Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy 

   
           

  Zastępca Dowódcy JRG
mł. kpt. Arkadiusz Lichota

wtorek, 16 sierpnia 2022

Akcja charytatywna (21.08)

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.