niedziela, 14 sierpnia 2022

Wiadomości

Kronika 998


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 03.10.2011 r. – 09.10.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 12 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 9 miejscowych zagrożeń. Ogółem od początku roku zanotowano 597 zdarzeń, w tym 138 pożarów,    451 miejscowych zagrożeń oraz 8 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 74 osoby ranne oraz 9 ofiar śmiertelnych.


W dniu 04.10.2011 r. tuż po godzinie dziesiątej w miejscowości Mareckie zderzyły się dwa samochody osobowe – Opel oraz VW Passat. W wyniku zaistniałego zdarzenia jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala. Straty powypadkowe oszacowano wstępnie na 10 tysięcy zł. Działania ratownicze prowadzone przez jeden zastęp PSP trwały blisko godzinę.
     
W dniu 05.10.2011 r. kilka minut przed godziną dziesiątą w Grajewie na ulicy Konstytucji 3-go maja w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej zapalił się samochód osobowy marki Fiat Panda. W chwili przybycia na miejsce zastępów PSP pożarem objęta była już cała komora silnika pojazdu. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały blisko pół godziny. Uratowano mienie o wartości blisko 20 tys. zł. Nie obyło się jednak bez strat które oszacowano wstępnie na 8 tysięcy zł.


W dniu 06.10.2011 r. tuż przed godziną czternastą w miejscowości Koszarówka kierujący samochodem osobowym marki Ford Fiesta utracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie. W chwili przybycia na miejsce służb ratowniczych pojazd znajdował się w pozycji na boku. Kierowca wydostał się z niego o własnych siłach. W wyniku doznanych obrażeń został przewieziony do szpitala. Działania ratownicze trwały ponad pół godziny i prowadzone były przez jeden zastęp PSP, Pogotowie oraz Policję. 
     
 
W dniu 07.10.2011 r. około godziny 22:30 za miejscowością Biebrza na drodze Biebrza-Pieńczykówek(gmina Rajgród), najprawdopodobniej w wyniku nagłego wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę kierujący samochodem osobowym marki peugeot  na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Samochodem podróżowały dwie osoby które wydostały się z niego o własnych siłach. W wyniku zaistniałego zdarzenia jedna z nich została ranna-kierowca samochodu. W chwili przybycia zastępu PSP, na miejscu zdarzenia było już pogotowie oraz policja a poszkodowany znajdował się w karetce. Doznał on urazu klatki piersiowej oraz głowy. Działania ratownicze trwały ponad godzinę.
 
           

                        Zastępca Dowódcy JRG                                                                                                                            
  mł. kpt. Arkadiusz Lichota

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.