UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Wiadomości

Kronika 998

     Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 22.08.2011 r. – 31.08.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 15 zdarzeń, w tym 3 pożary, 12 miejscowych zagrożeń.

     Ogółem od początku roku zanotowano 537 zdarzeń, w tym 122 pożary, 408 miejscowych zagrożeń oraz 7 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych
w powstałych zdarzeniach to 64 osoby ranne oraz 8 ofiar śmiertelnych.


     W dniu 25 sierpnia 2011 r. na terenie zakładu Pfleiderer MDF w Grajewie przeprowadzono ćwiczenia praktyczne, w których uczestniczyły służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz kierownictwo zakładu. Tematem ćwiczeń było doskonalenie technik       i sposobów postępowania na wypadek powstania pożaru składu surowca. W ćwiczeniach uczestniczyły 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 2 zastępy Zakładowej Służby Ratowniczej oraz 8 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej, 3 zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Straż Miejska.


     W dniu 26.08.2011 r. około godziny 9:00, w Szczuczynie kierujący ciągnikiem rolniczym najechał na tył samochodu osobowego marki Ford, który następnie uderzył w stojący przed nim inny samochód osobowy marki Peugeot. Kierowca ciągnika został przewieziony do szpitala. Działania ratownicze trwały blisko trzy godziny i prowadzone były przez zastęp JRG PSP w Grajewie oraz zastęp jednostki OSP w Szczuczynie. Działania ratownicze wspomagane były również przez policję i pogotowie ratunkowe.

     W dniu 29.08.2011 r. tuż po godzinie 10:00 w Grajewie na osiedlu 1000-lecia zapalił się  samochód osobowy marki Fiat Brawa. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w komorze silnika pojazdu. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały blisko pół godziny i prowadzone były przez jeden zastęp JRG PSP w Grajewie.

     W dniu 31.08.2011 r. w Grajewie około godziny 11:40 doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych (Audi, Mazda, Opel i Skoda). Przyczyną zdarzenia było najechanie na tył pojazdu poprzedzającego przez kierującego samochodem marki Audi. Nikt nie odniósł obrażeń, a straty w wyniku powstałego zdarzenia oszacowano na blisko 20 tysięcy zł. Działania ratownicze prowadzone przez jeden zastęp JRG PSP w Grajewie i trwały pół godziny.

   
     Zastępca Dowódcy JRG
     mł. kpt. Arkadiusz Lichota

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.