niedziela, 14 sierpnia 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 08.08.2011 r. – 14.08.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 24 zdarzenia, w tym 2 pożary oraz 22 miejscowe zagrożenia.

Ogółem od początku roku zanotowano 504 zdarzenia, w tym 115 pożarów, 383 miejscowe zagrożenia oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 58 osób rannych oraz 7 ofiar śmiertelnych.


W dniu 08.08.2011 r. o godzinie 22:43 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania   w Grajewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 61 (odcinek Szczuczyn – Sokoły). W wyniku niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków drogowych samochód osobowy Toyota Corolla zjechał do przydrożnego rowu i dachował. W wyniku zdarzenia kierująca pojazdem kobieta z dwójką dzieci zostali ranni i przewiezieni do szpitala. W działaniach ratowniczych trwających około 2 godzin uczestniczył samochód ratownictwa technicznego z JRG Grajewo, OSP KSRG Szczuczyn, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. 

W dniu 09.08.2011 r. o godzinie 11:04 Państwowa Straż Pożarna w Grajewie została powiadomiona o rozlanym oleju hydraulicznym na ulicy Wiktorowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ulica zanieczyszczona jest na długości około 500 m. Przy użyciu sorbentów oraz neutralizatorów strażacy zlikwidowali zagrożenie w ruchu drogowym. W działaniach ratowniczych trwających ponad godzinę uczestniczyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej. 

W dniu 11.08.2011 r. około godziny 16:25 na ulicy Wojska Polskiego w Grajewie zapaliła się naczepa samochodu ciężarowego przewożącego kruszywo. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, które podały dwa prądy gaśnicze – jeden wody oraz jeden piany ciężkiej na palącą się naczepę. W trakcie prowadzenia działań ruchem drogowym kierowała Policja.

W dniu 13.08.2011 r. o godzinie 09.53 na ulicy Piłsudskiego w Grajewie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Obecny na miejscu zespół Pogotowia Ratunkowego zbadał wszystkich uczestników wypadku i jednego z nich przewiózł do szpitala. Przy użyciu sorbentów i neutralizatorów strażacy zebrali z drogi rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach ratowniczych trwających 1,5 godziny uczestniczył zastęp ratownictwa technicznego z JRG Grajewo, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W tym samym okresie strażacy podejmowali również działania związane z wypompowywaniem wody z zalanych obiektów (głównie budynków mieszkalnych na wsi).


 Zastępca Dowódcy JRG
 mł. kpt. Arkadiusz Lichota

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.