sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998

         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 11 – 18.07.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 21 zdarzeń, w tym 21 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 413 zdarzeń, w tym 108 pożarów, 299 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 37 osoby ranne oraz 5 ofiar śmiertelnych.


W dniu 11.07.2011 r. o godzinie 15.50 PSK w Grajewie otrzymało informację, że na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Tama gm. Rajgród doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia nikt nie doznał obrażeń ciała. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych autach oraz sprawdzeniu pojazdów pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających około 1,5 godziny brał udział jeden zastęp
z JRG oraz zastęp z OSP Rajgród.

W dniu 13.07.2011 r. o godzinie 18.17 w miejscowości Popowo - droga krajowa nr 61 - doszło do zderzenia samochodu ciężarowego Mercedes z osobowym Renault Clio. Przyczyną zdarzenia było najechanie na tył samochodu osobowego Renault przez samochód ciężarowy. W wyniku zderzenia kobieta oraz dwoje dzieci doznały ogólnych obrażeń ciała i zostały przewiezione do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych trwających około dwóch godzin udział brał jeden zastęp z JRG, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

W dniu 14.07.2011 r. około godziny 21.30 w miejscowości Wojewodzin na drodze powiatowej doszło do potracenia rowerzysty przez samochód osobowy Daewoo Tico. W wyniku zderzenia rowerzysta doznał ogólnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala w Grajewie. W działaniach trwających około pół godz. udział brał jeden zastęp z JRG, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.
  
W minionym okresie strażacy podejmowali działania w usuwaniu skutków wichury, wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń jak również usuwaniem zagrożeń  związanych z agresywnie zachowującymi się owadami.

 
   Dowódca JRG
     St. kpt. Kazimierz Golubiewski

piątek, 27 maja 2022

Dzień targowy 27.05.22 r.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.