Wiadomości

Kronika 998


         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 04.07.2011 r. – 10.07.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 35 zdarzeń, w tym 1 pożar oraz 34 miejscowe zagrożenia.

     Ogółem od początku roku zanotowano 393 zdarzenia, w tym 108 pożarów, 279 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 36 osób rannych oraz 5 ofiar śmiertelnych.


       W dniu 06.07.2011r. o godzinie 19.15 PSK w Grajewie otrzymało informację, że na drodze krajowej Nr 61 w miejscowości Popowo doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autokarem. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych autach, sprawdzeniu pojazdów pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. W działaniach udział brały dwa zastępy JRG.

        W dniu 06.07.2011 r. ok. godz. 20.25 wpłynęło zgłoszenie o zniszczeniach powstałych w wyniku silnego wiatru w miejscowości Dybła, gm. Grajewo. Wskutek powstałego zdarzenia uszkodzonych zostało 5 budynków w tym: 4 gospodarczo - inwentarskie i 1 mieszkalny. Uszkodzenia dotyczyły przede wszystkim więźby dachowej oraz pokrycia dachowego, które zostało w różnym stopniu uszkodzone (zerwane arkusze blachy, połamana więźba dachowa, zerwana całkowicie konstrukcja dachu). W wyniku silnych porywów wiatru połamane zostały konary drzew, które w kilku miejscach uszkodziły linie energetyczne zasilające pojedyncze gospodarstwa. Dotyczy to drzew rosnących przy drogach gminnych.

        W dniu 07.07.2011r.  prowadzono  również działania przez jednostki straży pożarnych zmierzające do usunięcia skutków wichury, a dotyczyły one przede wszystkim usuwania połamanych konarów drzew.

      W okresie od 04.07.11r. do 10.07.11r. strażacy podejmowali również działania związane z wypompowywaniem wody z zalanych obiektów. Były to zarówno budynki mieszkalne, gospodarcze jak również obiekty użyteczności publicznej.

         Strażacy prowadzili również działania związane z usuwaniem zagrożeń związanych z agresywnie zachowującymi się owadami.


    Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
    bryg. Andrzej Jabłoński


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.