czwartek, 28 października 2021

Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 06.06.2011 r. – 12.06.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 13 zdarzeń, w tym 5 pożarów i 8 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 312 zdarzeń, w tym 99 pożarów, 207 miejscowych zagrożeń oraz 6 alarmów fałszywych. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 30 osób rannych oraz 5 ofiar śmiertelnych.


8 czerwca 2011 r. tuż przed godziną dziewiątą w Grajewie na skrzyżowaniu ulic Krasickiego z Koszarową doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przyczyną zdarzenia było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu przez jednego z kierujących. W wyniku wypadku jedna osoba została ranna i po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej przez strażaków na miejscu zdarzenia została przewieziona do szpitala w Grajewie. W działaniach ratowniczych trwających około jednej godziny udział brały trzy zastępu PSP, Pogotowie oraz Policja.

9.06.2011 r. około godziny szesnastej w miejscowości Kosówka gmina Rajgród, w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej zapaliła się szafa sterownicza w punkcie skupu mleka.

Przypuszczalne straty oszacowano na około 70 tysięcy zł. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających ponad półtorej godziny udział brał jeden zastęp PSP oraj zastęp jednostki OSP KSRG Rajgród.

9.06.2011 r. w miejscowości Chojnowo gmina Szczuczyn, tuż przed godziną osiemnastą w wyniku wyładowań atmosferycznych zapaliła się stodoła murowana kryta eternitem. W chwili przybycia na miejsce pożaru pierwszych zastępów straży pożarnych, ogień obejmował już częściowo więźbę dachową budynku oraz składowane w nim płody rolne. Przypuszczalne straty oszacowano na blisko 50 tysięcy zł. Strażacy zdołali uratować mienie wartości około 200 tysięcy zł. W działaniach gaśniczych trwających blisko trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP, zastęp jednostki Osp Grajewo oraz dwa zastępy jednostki OSP KSRG Szczuczyn.

11.06.2011 r. tuż przed godziną czwartą rano na odcinku drogi Ciemnoszyje – Białogrody (droga krajowa nr 65) około 3 km za Ciemnoszyjami kierująca samochodem osobowym marki Daewoo Tico, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze a następnie do przydrożnego rowu po czym auto dachowało. Kierującą jak i pasażera przewieziono do szpitala w Grajewie. Działania ratownicze trwały około jednej godziny i prowadzone były przez zastęp PSP w Grajewie.

Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
bryg. Andrzej Jabłoński

 

 

czwartek, 28 października 2021

Ograniczenie wizyt w KP PSP w Grajewie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.