UWAGA

poniedziałek, 23 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 02.05.2011 r. – 08.05.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 9 zdarzeń, w tym 9 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 248 zdarzeń, w tym 82 pożary, 162 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 19 osób rannych oraz 4 ofiary śmiertelne.

W dniu 02.05.2011 r. godz. 16:20 w pobliżu miejscowości Miecze (droga krajowa  nr 61) doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Fiat Seicento z samochodem ciężarowym Renault (autolaweta). W wyniku zderzenia dwie kobiety jadące samochodem osobowym zostały poszkodowane i odwiezione karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Jeden pas ruchu został całkowicie zablokowany. W działaniach ratowniczych trwających około jednej godziny udział brał jeden zastęp z JRG, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.
 
W dniu 06.05.2011 r. o godz. 12:17 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego VW Golf z samochodem ciężarowym Volvo. Do zdarzenia doszło     w miejscowości Rajgród (droga krajowa 61). W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym aucie, sprawdzeniu pojazdu pod kątem wycieku paliwa i płynów eksploatacyjnych oraz neutralizacji plamy oleju napędowego. W działaniach trwających około jednej godziny udział brał jeden zastęp z OSP Rajgród oraz Policja.

W dniu 06.05.2011 r. około godziny 23:06 na wysokości miejscowości Boczki (droga krajowa nr 61), kierujący samochodem osobowym VW Golf uderzył w dzika, który nagle wtargnął na jezdnię. W wyniku zderzenia pasażerka samochodu doznała niewielkich obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu akcji. W działaniach udział brał jeden zastęp z JRG, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

                                              Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                               bryg. Andrzej Jabłoński
             

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.