Wiadomości

Kronika 998

Kronika 998
                            
         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 25.04.2011 r. – 01.05.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 21 zdarzeń, w tym 14 pożarów,  6 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.
Ogółem od początku roku zanotowano 239 zdarzeń, w tym 82 pożary, 153 miejscowe zagrożenia oraz 4 alarmy fałszywe. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 18 osób rannych oraz 4 ofiary śmiertelne.

W dniu 26.04.2011 r. około godziny 20:40 w miejscowości Popowo (droga krajowa nr 61) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – Alfa Romeo i Vw Golf.
Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze. Nikt nie odniósł obrażeń a straty oszacowane zostały na około 15tys. zł. Działania ratownicze prowadzone przez jeden zastęp PSP trwały blisko godziny.
 
W dniu 29.04.2011r. około godziny 12:45 w Grajewie na ulicy Przemysłowej kierujący samochodem osobowym Renault Talia uderzył w stojący na drodze samochód ciężarowy marki Man. Kierowca oraz pasażer Renault zostali przewiezieni do szpitala w Grajewie.
Działania ratownicze trwały blisko półtorej godziny i prowadzone były przez jeden zastęp PSP.

W dniu 29.04.2011 r. około godziny 22:28 na wysokości miejscowości Białogrądy (droga krajowa nr 65), kierujący samochodem osobowym marki Toyota Yaris uderzył w łosia który nagle wtargnął na drogę. Nikt z podróżujących autem nie doznał obrażeń a działania ratownicze prowadzone przez zastęp jednostki OSP KSRG Ciemnoszyje trwały około jednej godziny.


    W minionym okresie strażacy brali również udział w gaszeniu suchych traw, krzewów oraz trzcinowisk.  


                                              Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                               mł. bryg. Andrzej Jabłoński         

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.