czwartek, 28 października 2021

Wiadomości

Kronika 998


         Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 29.03.2011 r. – 03.04.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 16 zdarzeń, w tym 9 pożarów oraz  7 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 171 zdarzeń, w tym 43 pożary,  127 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 15  osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.

          W dniu 29.03.2011 r. o godz. 23:35 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o pożarze ciągnika siodłowego na drodze krajowej Nr 61 w pobliżu miejscowości Tama. Kierowca ciągnika próbował samodzielnie ugasić pożar 2 kg gaśnicą proszkową jednak nieskutecznie. Spaleniu uległy opony osi tylnej ciągnika, częściowo instalacja elektryczna i pneumatyczna. W działaniach trwających 1 godzinę 40 minut udział brał jeden zastęp z JRG i jeden z OSP Rajgród oraz Policja.
 
          W dniu 30.03.2011 r. o godz. 17:12 dyżurny PSK otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Świdry Awissa. W chwili przybycia pierwszej jednostki ppoż. stwierdzono, że pożarem całkowicie objęty jest drewniany budynek mieszkalny, ogień wydobywał się na zewnątrz obiektu. Ratownicy w aparatach ODO przeszukali budynek pod kątem obecności ludzi. Nie stwierdzono obecności ludzi. Następnie zabezpieczono i wyniesiono na zewnątrz butlę z gazem propan-butan (nie uległa rozszczelnieniu). W działaniach gaśniczych trwających niemal 3 godziny udział brał 1 zastęp z JRG, 1 z OSP Szczuczyn i 1 z OSP Wąsosz.

           W dniu 31.03.2011r. około godziny 05:45 na drodze krajowej Nr 61 w pobliżu miejscowości Tama samochód ciężarowy potrącił zwierzę – łosia. W wyniku zderzenia  zwierzę poniosło śmierć. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach trwających niemal godzinę udział brał jeden zastęp z JRG Grajewo i Policja.

           W dniu 03.04.2011r. o godzinie 15:14 do PSK wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego ze skuterem na drodze krajowej Nr 61. W wyniku zderzenia kierujący skuterem doznał ogólnych obrażeń ciała. Pomocy medycznej poszkodowanemu udzielił zespół pogotowia ratunkowego a następnie  przewiózł go do szpitala. Odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz sprawdzono czy nie ma wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. Ratownicy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Uszkodzony skuter został odholowany przez pomoc drogową. Usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym.

 

                                    Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                  mł. bryg. Andrzej Jabłoński
      

czwartek, 28 października 2021

Ograniczenie wizyt w KP PSP w Grajewie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.