sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Kronika 998

      Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 14.03.2011 r. – 20.03.2011 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 11 zdarzeń, w tym 6 pożarów oraz  5 miejscowych zagrożeń.
Ogółem od początku roku zanotowano 144 zdarzenia, w tym 30 pożarów,  113 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Ogólna liczba osób poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 13  osób rannych oraz 2 ofiary śmiertelne.

          W dniu 14.03.2011 r. o godzinie 14 na drodze krajowej Nr 65 na odcinku Ciemnoszyje – Białogrądy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Daewoo Tico z Oplem Vivaro. Na miejsce zadysponowano zastęp SRT z JRG. W wyniku zderzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Zabezpieczono teren działań, odłączono akumulatory, sprawdzono pojazdy pod kątem wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Działania trwały ponad 40 minut.
 
          W dniu 18.03.2011 r. o godzinie 02.46 PSK w Grajewie zadysponowało zastępy SHD-25 i GCBA 8/50 z JRG do działań w sąsiednim powiecie ełckim w miejscowości Prostki. Miał tam miejsce pożar budynku magazynowego, w którym składowane były materiały budowlane oraz znicze i parafina. Działania nasze polegały na podawaniu prądu piany z samochodu SHD-25 oraz dowożeniu wody i zasilaniu samochodów gaśniczych przez samochód GCBA 8/50. W akcji brało udział łącznie 10 zastępów Straży Pożarnej. Walka z  żywiołem była bardzo trudna, gdyż znajdowała się tam parafina oraz wiele innych materiałów łatwopalnych. Dodatkowo brak pobliskich hydrantów zmusił strażaków do czerpania wody poza terenem zdarzenia. W akcji brały udział jednostki JRG Ełk a także OSP Prostki, Nowa Wieś, Długosze i Wiśniewo.

           W dniu 18.03.2011r. o godzinie 16.32 doszło do pożaru  garażu murowanego wraz z wyposażeniem. Wewnątrz budynku znajdował się samochód osobowy marki Opel Vectra. Zagrożony ogniem był budynek inwentarski, stodoła i obora. Do działań zadysponowano GLM-8 z OSP Niedźwiadna, GBA 2/20 z OSP Szczuczyn, GCBA 8/50 i SLOp z JRG Grajewo. Działania trwały ponad trzy godziny.

 

 

                                    Rzecznik Prasowy KP PSP w Grajewie
                                  mł. bryg. Andrzej Jabłoński
      

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.